Mionix dodá skrze senzory svým myším nový rozměr hraní

Švédský výrobce periferií, společnost Mionix, se chystá rozšířit své myši o zcela unikátní vlastnost. Čeští a slovenští reselleři se však zatím na novinku počkají.

Mionix dodá skrze senzory svým myším nový rozměr hraní
Profi gaming již viděl v myších leccos – laserové snímače, bezdrátovou konektivitu na vysoké frekvenci, programovatelná tlačítka a podsvícení či nastavitelná závaží.

Mionix nyní na Kickstarteru prezentuje koncept, kterým chce posunout profesionální hraní a komentování výkonů hráčů na novou úroveň.

Koncept myši Mionix Naos QG (Quantified Gaming), která vychází z oceňovaného ergonomického základu myší Naos, má mít vestavěné senzory, které měří hráčům tep a vodivost pokožky.

Nastavení měření ze senzorůTyto údaje dále má umět zpracovávat v reálném čase řídící software s tím, že je lze kdykoliv během hry vyhodnocovat a analyzovat. Jednoduše lze tak zjistit stupeň nervozity jednotlivých hráčů, jejich psychické rozpoložení a řadu dalších hodnot, jako například rychlosti reakcí a monitoring aktivity.

Software Quantified Gaming je podle Mionixu kompatibilní s jakoukoli hrou i jinými aplikacemi. Monitorování tělesných funkcí tak přidá novou dimenzi do her, jako jsou např. World of Tanks, StarCraft II, či FIFA 15.

Český streamer Herdyn okomentoval novinku slovy: „Spousta lidí v dnešní době rádo kouká na jiné, jak hrají. Pokud jim u toho ukážete své srdce, o to více si získáte to jejich.“

Ukázka statistikČeský gamingový youtuber FlyGun pak dodal: „NAOS QG přinese novou zábavu do herních videí a streamování. Youtubeři jako jsem já i jejich fanoušci to jistě ocení. Třeba při recenzích diváci dobře uvidí, kolik úsilí musím pro úspěšné splnění mise vynaložit a jak velký cvik to chce.

Projekt, který Mionix v rámci programu Kickstarter předkládá, však vyžaduje investici 100 000 dolarů (zatím má 35 tis.) a jeho kompletní vývoj je plánován tak, aby již během 2. čtvrtletí roku 2015 probíhalo testování finálních produktů a odlaďování posledních softwarových nuancí. Do koncového prodeje by se tento koncept měl dostat v průběhu června a července 2015.

Výhradním distributorem produktů Mionix na českém a slovenském trhu je Balao. Pokud máte zájem o prodej těchto high-endových herních myší a příslušenství, kontakty naleznete na www.balao.cz. Více se o produktech Mionix dozvíte na centrálním webu.

Zdroj: Mionix
Úvodní foto: Mionix

Komentáře