Z Kyocera Mita se stává Kyocera Document Solutions

Společnost Kyocera Mita oznámila, že od dubna 2012 mění název na Kyocera Document Solutions. Co za změnou stojí, a co to znamená pro partnery?

Z Kyocera Mita se stává Kyocera Document SolutionsZ Kyocera Mita se stává Kyocera Documents SolutionsZměna odráží růst společnosti, světového dodavatele řešení tiskových služeb, která jsou stále rozsáhlejší, nabízející množství zákaznických výhod, technologických novinek i ohleduplnosti k životnímu prostředí.

Změna jména společnosti na Kyocera Document Solutions odráží její vývoj v organizaci, která nabízí podporu hardwaru, softwaru a servisu v podobě jednotného balíčku služeb, uvádí výrobce v oznámení.

Nové jméno má být posledním krokem přeměny, která probíhala po několik posledních let. Výrobce již dříve vytvořil skupinu Kyocera Managed Document Services (MDS), což naznačovalo výraznější zaměření společnosti na poskytování komplexnějších řešení.

Průběžný růst skupiny MDS vedl k rozšiřování servisních poboček po celém světě. „Tento rozvoj změnil společnost v takovém měřítku, že nové jméno bylo jak vhodné, tak i nezbytné,“ uvádí Kyocera.

Z legislativního pohledu zůstává firma zcela stejná, jen bude operovat pod novým názvem. Pro dříve uzavřené kontrakty se tak nic nemění.

Pomůže nové jméno partnerům?

Lokální zastoupení distribuční společností Janus již začalo změnu komunikovat resellerům a partnerům na svém webu. Kompletně byl upraven obsah také na evropském webu http://www.kyoceradocumentsolutions.eu.

Výrobce bude postupně poskytovat partnerům materiály a zdroje s novým brandem, který budou moci komunikovat svým zákazníkům. Nové jméno by mělo pomoci channel partnerům pozicovat Kyoceru nejen jako výrobce tiskových zařízení, ale jako významného dodavatele řešení.

Na Slovensku Kyoceru zastupuje Columbex International, který změnu zatím na trhu nekomunikoval.

Zdroj: Kyocera, ChannelWorldKomentáře