Video: Kinect pro Xbox 360 po roce na českém trhu nachází firemní využití

Pohybový ovladač Kinect pro Xbox 360 tento týden oslavil rok od zahájení prodeje v České republice. Microsoft nyní ve videu představil nové možnosti jeho využití.

Video: Kinect pro Xbox 360 po roce na českém trhu nachází firemní využitíPo uvedení vývojářského balíčku Microsoft Kinect for Windows SDK se o pohybový ovladač začali zajímat také akademici a amatérští vývojáři. Společnost Microsoft při příležitosti prvního výročí představuje nejzajímavějšípraktická využití senzoru ve zdravotnictví, mezi hudebníky a u bezpečnostních sil v traileru „Kinect Effect“.Microsoft díky rostoucí vývojářské komunitě kolem pohybového senzoru Kinect oznámil spuštění komerční programu, který odstartuje v první polovině příštího roku. Společnostem nabídne další nástroje pro vývoj aplikací, které rozvinou možnosti využití senzoru Kinect zcela novými způsoby.

Do pilotního programu Kinect for Windows se do této chvíle zařadilo více než 200 společností od malých vývojářů až po výrobce automobilů Toyota. Více informací o dalších využitích pohybového senzoru Kinect najdete na www.xbox.com/KinectEffect.

Zdroj: Microsoft
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře