Úřady zadržely 250 falešných laserových kazet HP připravených k prodeji (aktualizováno)

Českým úřadům se podařilo odhalit obchod s padělaným spotřebním materiálem a zadržet tak 250 falešných laserových kazet HP připravených k prodeji.

Úřady zadržely 250 falešných laserových kazet HP připravených k prodeji (aktualizováno)Úřady zadržely 250 falešných laserových kazet HPDopadení pomohl Program boje proti padělání společnosti HP, známý pod zkratkou ACF (Anti-counterfeit).

Spolu se zadržením 250 falešných laserových kazet HP úřady získaly i nové informace o padělaných výrobcích v tuzemsku i zahraničí, na základě kterých učinily kroky zabraňující dalšímu šíření padělků, uvedlo HP v oznámení.

Aktualizace 3. 8. 2012: HP pro ChannelWorld doplnilo, že padělky byly zabaveny na celnici na hranicích přímo dovozci. K resellerům ani koncovým zákazníkům se tedy nedostaly.

Odhalení nového případu padělání přišlo krátce po březnovém zadržení neoriginálního spotřebního materiálu na území střední a východní Evropy. Ruské úřady v průběhu této akce ve spolupráci s HP zajistily více než 500 padělků tiskových kazet HP.

Za poslední čtyři roky HP podpořilo místní úřady v zabavení téměř 8 milionů podvržených kusů. Od listopadu 2009 bylo v oblasti boje proti padělkům podle HP vyškoleno asi 2 000 příslušníků policie a celních úřadů, více než 7 000 autorizovaných prodejců a skoro 1 300 firemních zákazníků.

Zdroj: HP
Úvodní foto: HP

Komentáře