Sweex otevřel polskou pobočku pro střední Evropu

Výrobce PC příslušenství, Sweex Europe, otevřel v polské Vratislavi oficiální zastoupení pro střední Evropu. Jakou podporu mohou očekávat čeští a slovenští partneři ChannelWorldu prozradil Michal Lepich.Sweex otevřel polskou pobočku pro střední EvropuZastoupení v Polsku je první pobočkou holandské mateřské společností Sweex Europe. „Zastoupení v Polsku jsme se rozhodli otevřít proto, abychom byli schopni rychle reagovat na potřeby našich zákazníků a regionálního vývoje. Obchodní a marketingové aktivity ve střední Evropě budou od teď řízené z Polska a koordinované s centrálou v Holandsku,“ uvedl v tiskovém oznámení Michal Lepich, regionální manažer pro střední Evropu. Logistika a fakturace poběží jako dosud prostřednictvím Holandska.

Podpora pro partnery

Michal Lepich ChannelWorldu prozradil, že pobočka nyní v Polsku chystá showroom s aktuálními produkty. Pro prodejce je také připraven stojánek pro prezentaci produktů na prodejně. Jako další podporu mohou partneři počítat se všemi potřebnými daty o produktech (rozměry, váhy, obrázky), Pro prodejce je také připraven stojánek pro prezentaci produktů na prodejněkteré bude dodávat dedikovaná osoba z Polska. V příštím roce se pak čeští i slovenští partneři mohou těšit na roadshow a další akce.

Partnerské programy Sweex zatím nezavádí, ale partnery se snaží motivovat prostřednictvím akcí s odměnami v podobě dárků. Podle Michala Lepicha výrobce plánuje nabídnout vybraným resellerům v České republice i na Slovensku rozšířenou marketingovou podporu právě v podobě přizpůsobených stojánků a POS materiálů.

„Neotvíráme v Polsku žádné distribuční centrum a naše produkty budeme i nadále prodávat prostřednictvím existující sítě partnerů. Lokální zastoupení má sloužit podpoře distributorů a resellerů,“ ujistil Hans Hello, CEO společnosti Sweex Europe, partnery v tiskové zprávě.

Český a slovenský portál zatím nejasný

Doposud je možné s pobočkou komunikovat e-mailem nebo telefonicky v lokálním jazyce, takže výrobce necítí takovou potřebu připravovat webový portál v češtině či slovenštině. „V současné době dokončujeme rozsáhlý překlad webu do polštiny. Až bude hotov, začneme zvažovat českou a slovenskou variantu webu pro Sweex,“ prozradil Michal Lepich.

Kontakní osobou pro Českou republiku a Slovensko je account manažer Marek Lapáček (marek@sweex.com). Novou pobočku naleznete na adrese Sweex Polska SP. Ul. gen Władysława Sikorskiego 2-8, 53-659 Vratislav, Polsko.Komentáře