Sunnysoft oznámil hospodářské výsledky, podíl distribuce 8 %

Sunnysoft, specialista na oblast mobilních řešení a kapesních počítačů, ukončil fiskální rok 2009 k 30. 6. a oznámil nárůst obratu o 21 %. Jak se firma profiluje v oblasti distribuce?Jiří Strouhal, ředitel divize Obchod ve společnosti SunnysoftZveřejněné finanční výsledky Sunnysoftu za fiskální rok 2009 ukazují dosažený obrat 139 milionů Kč, což znamená v porovnání s předchozím fiskálním rokem 2008 nárůst o 21 %.

V distribuci se společnost zaměřuje na příslušenství pro mobilní komunikaci. V distribuci má čtyři značky Powertraveller (univerzální solární nabíječky a powerbanky), Brodit (aktivní a pasivní držáky do vozidel pro mobilní zařízení, GPS navigace, MP3 a DVD přehrávače), Krusell (pouzdra a brašny na mobilní zařízení, PDA, na foťáky, kamery, notebooky atd.), McGuider (navigační software pro mobilní telefony a smartphony s operačními systémy Windows Mobile a Symbian).

Podíl distribuce na celkovém obratu je 8 %, v tomto fiskálním roce vyrostla o 33 %. Specializovaný distributor by tento výsledek v příštím roce rád zopakoval.

„Naší strategií je budování značek, které na trhu zastupujeme exkluzivně. Nejde nám o jejich kvantitu, ale o kvalitu. Naším cílem tedy není nabídnout kompletní portfolio příslušenství. Právě naopak. Chceme zůstat specialisty a věnovat se s maximální péčí několika vybraným značkám. S jejich budováním úzce souvisí marketingová podpora celé distribuční sítě. Jako třetí pilíř naší strategie bych zmínil akviziční činnost, která je zásadní především pro produkty Brodit. Nezvyklá šíře sortimentu těchto držáků a ProClipů redukuje možnosti standardní distribuce a prodejní kanály zužuje hlavně na koncové prodejce," vysvětlil pro ChannelWorld Jiří Strouhal, ředitel divize Obchod ve společnosti Sunnysoft."

Mezi velkoobchodní partnery firmy patří především IT/telekomunikační distributoři a koncoví prodejci, IT /  elektro / outdoor řetězce, významné internetové obchody a dále autosalony a autoservisy včetně prodejců autodoplňků a autopříslušenství.

Z hlediska celkového výhledu firmy pro fiskální rok 2010 Sunnysoft předpokládá v důsledku finanční krize mírný pokles celoročního obratu, který odhaduje zhruba na 9 %.

Více informací o společnosti získáte v profilu Sunnysoftu ve vyhledávači distributorů (nejprve se přihlaste) nebo na oficiálním webu firmy.Komentáře