Ricoh koupí Pentax, plánuje vstup na trh DSLR

Japonská společnost Ricoh plánuje akvizici firmy Pentax. Tímto krokem chce proniknout na trh digitálních zrcadlovek.Ricoh koupí Pentax, plánuje vstup na trh DSLRRicoh odkoupí Pentax od japonského výrobce optických technologií Hoya, který společnost akvíroval v roce 2008. Akvizice, kterou společnosti dohodly minulý pátek, by měla být uzavřena v říjnu 2011.

Výrobci neoznámily částku transakce, ale Nikkei business daily uvedl, že Ricoh za Pentax zaplatí kolem 124 milionů dolarů.

Zájem o digitální zrcadlovky roste s jejich klesající cenou. InStat v poslední zprávě předpovídá, že růst obratu z prodeje DSLR mezi roky 2011 a 2012 předežene příjmy z prodeje fotoaparátů s pevnými objektivy. Jejich ceny totiž klesají také a v rozhodování spotřebitelů pak hraje roli také obrazová kvalita, kterou mohou zrcadlovky díky většímu senzoru nabídnout vyšší.

Digitální návrat na trh zrcadlovek

Ricoh dříve vyráběl analogové zrcadlovky, jeho současná řada digitálních fotoaparátů je však zamířena na high-end modely s pevnými objektivy. Podle prohlášení společnosti, se Ricoh chystá akvizicí opět vrátit na trh SLR.

Vstup na větší spotřebitelský trh zobrazovací techniky Ricohu pomůže diverzifikovat jeho příjmy, které jsou dnes do značné míry závislé na multifunkčních tiskárnách pro firmy. Ricoh uvedl, že plánuje k segmentu fotoaparátů vybudovat další příslušenství jako např. úložiště.

Akvizice nezahrnuje moduly pro digitální fotoaparáty, DVD snímací čočky, endoskopy, umělé kosti a hlasovou syntézu Pentaxu. Ty si ponechá společnost Hoya.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře