Oki Printing Solutions zkracuje název po vzoru matky

Divize japonské společnosti Oki zaměřená na oblast tiskových řešení oznámila změnu obchodní značky. Tu zkracuje po vzoru mateřské společnosti. Jaký je důvod změny?

Oki Printing Solutions zkracuje název po vzoru matkyKibataro Oki (1848-1906), zakladatel společnosti OkiOd začátku června přebírá Oki Printing Solutions kratší obchodní jméno mateřské společnosti Oki, která působí celosvětově na poli telekomunikací a tiskových řešení.

Změna značky souvisí podle prohlášení společnosti se snahou posílit jejé hodnotu využitím synergie všech divizí skupiny na vysoce konkurenčním globálním trhu.

„Všechna zastoupení Oki ve více než 120 zemích světa patří do jedné velké rodiny. Sjednocení obchodního označení celé korporace je tedy logickým krokem a věříme, že povede k posílení globální znalosti značky Oki,“ uvedl v tiskovém oznámení Miroslav Tyburec, obchodní a marketingový ředitel Oki Systems.

Společnosti oznámila, že v České republice a na Slovensku bude k rebrandingu docházet postupně. Z formálního hlediska bude znamenat postupnou úpravu veškeré firemní komunikace včetně loga.

Společnost se jmenuje po svém zakladateli, Kabitaru Oki, který společnost založil v roce 1881. Více z historie společnosti se můžete dozvědět zde.

Zdroj: OkiKomentáře