Lidé: Tomáš Hudec ředitelem firmy Epson pro ČR a SR

Epson Europe oznámil změny ve vedení tuzemského zastoupení. Do jejího čela byl s platností od května jmenován Tomáš Hudec. Funkci ředitele distribuce převzal Karel Grábl. Jaké jsou důvody personálních změn a co přinesou prodejním partnerům výrobce?Tomáš Hudec, ředitel společnosti Epson pro ČR a SR, si ve volném čase rád zaběhá.Tomáš Hudec (44) nastoupil do funkce ředitele pro Českou a Slovenskou republiku ve společnosti Epson, kde bude zodpovědný za obchodní strategii a hospodářské výsledky společnosti v obou zemích.

Nový manažer zahájil svou profesní kariéru jako programátor ve Výzkumném ústavu v Praze. Po revoluci pracoval sedm let ve společnosti Minolta a následně si od IT „odpočinul“ v pozici krizového manažera ve firmě Morávka Centrum. Posledních deset let působí ve společnosti Epson, kde naposledy zastával pozici sales a marketingového ředitele pro region CEE (střední a východní Evropa).  V ní byl zodpovědný například za úspěšné otevření poboček výrobce v Budapešti, Bukurešti, nebo Rize.

Nástup Tomáše Hudce znamenal v Epsonu nové rozdělení kompetencí. Zcela novou funkci ředitele distribuce pro Českou a Slovenskou republiku získal jeho předchůdce Karel Grábl (42). Ten má nyní na starosti zejména jednání se zástupci distributorů a strategii v distribučním kanálu.

Karel Grábl zahájil svou kariéru v IT ve firmě Nepa, kde měl na starosti distribuční kanál produktů Sharp. Do firmy Epson nastoupil v roce 2004 a věnoval se péči o distribuční síť. Postupem doby převzal i další kompetence a také vedení pobočky pro Českou a Slovenskou republiku.

Proč došlo ke změnám?

Karel Grábl, ředitel distribuce pro Českou a Slovenskou republiku,  působí ve společnosti již sedmým rokem.

Důvodem změny kompetencí je nová strategie společnosti Epson, která klade zvýšený důraz na centralizaci všech aktivit z regionů na úroveň jednotlivých zemí.

„Na veškeré obchodní aktivity v České a Slovenské republice jsem měl významný vliv již ze své regionální pozice, nyní se jim budu věnovat naplno. V našem prodejním kanále se touto změnou prakticky nic nemění a naši reselleři by jí neměli pocítit. Předpokládám nicméně, že se projeví má plná koncentrace na tuzemský trh a podaří se mi spolu se stabilním týmem firmy Epson dosáhnout plánovaných obchodních cílů,“ uvedl Tomáš Hudec pro ChannelWorld.

Tuzemská pobočka Epsonu patří mezi nejúspěšnější zastoupení výrobce v Evropě a vůbec nejlepší v regionu. V posledních čtyřech letech rostla tempem 10-12 % ročně. Více informací o aktuální nabídce výrobce získáte přímo na webových stránkách firmy Epson.

Nakoupit můžete u autorizovaných distributorů Array Praha (pouze speciální produkty), AT Computers, AV Media (pouze projektory), eD system Czech, Lama Plus (pouze spotřební materiál), SWS, Tech Data Distribution. Na Slovensku pak u společností AP Media (pouze projektory), eD system Slovakia a Print Trade.

 

Zdroj: ChannelWorld, EpsonKomentáře