Lidé: Tomáš Bednář ředitelem české i slovenské pobočky Konica Minolta

Generální ředitel české pobočky Konica Minolta Tomáš Bednář nově vede i slovenskou pobočku této společnosti. Jaký je důvod výměny vedení?Tomáš Bednář, ředitel české i slovenské pobočky Konica MinoltaTomáš Bednář (40) bude i nadále pokračovat v čele Konica Minolta Business Solutions Czech. Ve funkci generálního ředitele Konica Minolta Business Solutions Slovakia navíc vystřídal Mariana Hlasného, který ve funkci působil sedmnáct let.

I když bude mít česká i slovenská pobočka stejnou osobu ve vedení, zůstává Konica Minolta Business Solutions Slovakia i nadále samostatnou společností.

Výsledky slovenského zastoupení Konica Minolta v posledních třech letech stagnovaly a nastolená změna na pozici generálního ředitele má za cíl urychlit její rozvoj, uvádí společnost. Napomoci by tomu mělo sdílení know-how a plánovaný růst v oblastech, ve kterých česká pobočka sklízí v posledních letech úspěchy. Jedná se zejména o oblasti aplikací a řešení pro práci s elektronickými dokumenty.

Chci využít svých zkušeností s rozvojem obchodních aktivit. Naším cílem na Slovensku musí být získávání velkých klientů, podobně jako se nám to v posledních letech daří v České republice, kdy jsme získali například T-Mobile nebo významné banky. Chci také, abychom využili technologického náskoku, který v současné době máme před konkurencí v oblasti správy dokumentů,“ uvedl v oznámení médiím Tomáš Bednář.

Konica Minolta je nadnárodním poskytovatelem tiskových a dokumentových řešení. Na českém trhu jí podle oznámení náleží v oblasti barevných laserových multifunkčních zařízení A3 44,1 % trhu, v černobílých laserových multifunkčních zařízení A3 35,3 % trhu, barevných produkčních strojů 58,7 %  a  v černobílých produkčních strojů s 39,5 %.

Zdroj: Konica MinoltaKomentáře