Lidé: Rokus van Iperen prezidentem a CEO Canonu pro Evropu, Střední východ a Afriku

Canon jmenoval nového prezidenta a CEO pro region EMEA. Odkud přináší své zkušenosti?Novým prezidentem a CEO společnosti Canon se stal Rokus van Iperen a je vůbec prvním evropanem, který tento region povede.Novým prezidentem a CEO společnosti Canon v regionu EMEA se stal Rokus van Iperen a je vůbec prvním Evropanem, který tento region povede. Ve své funkci nahradil Ryoichiho Bambu, který tuto funkci zastával 4 roky a po 40 letech u Canonu odchází do penze.

Van Iperen přichází na novou pozici z funkce předsedy představenstva a CEO Océ, kde působil od roku 1999.  Firmu Océ převzal Canon v březnu roku 2010.

„Je pro mne velikou ctí ujmout se jako první Evropan vedení společnosti Canon v regionu EMEA,“ uvedl ke svému jmenování Rokus van Iperen.

Van Iperen nastoupil k Océ v roce 1978. Nejprve zastával různé funkce ve výzkumu a vývoji a v roce 1989 přezval zodpovědnost za obchodní jednotku tiskových systémů.

Od roku 1992 působil ve funkci generálního ředitele Océ-Belgie a v roce 1995 byl jmenován předsedou výkonné rady Océ. Mezi jeho hlavní úspěchy patří akvizice a následná integrace tiskové a obrazové divize Siemens Nixdorf do Océ. Je absolventem strojní fakulty na Technické univerzitě v Eindhovenu.

Zdroj: Canon
Komentáře