Lidé: Pavel Čurda ředitelem pro partnerský prodej v Konice Minoltě

Na počátku roku 2009 došlo v Konica Minolta Business Czech Solutions k významné změně na místě ředitele pro partnerský prodej. Na místo Pavla Učně nastoupil Pavel Čurda, dosavadní ředitel zákaznického centra. Jaké jsou jeho plány v partnerském kanálu a jak se bude měnit partnerská strategie?Pavel Čurda je svobodný a mezi jeho koníčky patří především sport a cestovaníPavel Čurda nastoupil do společnosti Konica Minolta již v roce 2003 na pozici projektového manažera. Později se jako ředitel zákaznického centra zasloužil o vybudování nového systému servisního klientského centra. Současně také vedl oddělení produktového marketingu a technické podpory. V uplynulém roce působil v maďarské pobočce Konica Minolta Hungary, kde pracoval na systému optimalizace interních procesů. Před rokem 2003 získával zkušenosti ve společnosti Silicon Graphics, kde měl na starost podporu partnerů ve východoevropském regionu.

Pavel Čurda se chce v oblasti distribuce opětovně zaměřit na intenzivnější spolupráci s tradičními partnery, a to zejména při prodeji barevných A4 tiskáren a multifunkcí. Nově se Konica Minolta chystá vstoupit na pole reatiloveho obchodu, kde zatím působila spíše na úrovni jednorázových akcí.

Jaké další novinky mohou očekávat partneři? „Konica Minolta má v rámci České republiky vybudovanou silnou skupinu certifikovaných prodejních a servisních partnerů. Těm se chystáme nabídnout ojedinělou podporu ve formě sdílení našich interních back office aplikací a postupů," uvedl Pavel Čurda pro ChannelWorld.

„Partneři, kteří již dnes využívají Konica Minolta iDOC konzultanty k optimalizaci tiskového prostředí u svých zákazníků, se zanedlouho mohou těšit na uvolnění aplikace mobilních servisních techniků a personifikovaného webového dispečinku. Tyto aplikace společně se vzdálenou správou našich strojů umožní partnerům provozovat servisní činnost na mnohem efektivnější úrovni," upřesnil strategii Pavel Čurda.

Jak dále nový ředitel partnerského prodeje prozradil ChannelWorldu, Konica Minolta chce oslovit skupinu IT firem, pro něž není tisková technika primární oblastí působení. Formou nabídky outsourcingu poprodejních aktivit Konicou Minoltou, tak hodlá využít i tento partnerský potenciál. Příležitost pro vás?

Konica Minolta má v Česku 90 certifikovaných partnerů, 25 partnerů je pak na Slovensku. Autorizovanými distributory produktů výrobce jsou eD system Czech, SWS a Tech Data Distribution. Na Slovenku pak eD system Slovakia a Agem SK.Komentáře