Lidé: Marek Glozik ředitelem Xeroxu pro Slovensko

Výkonným ředitelem společnosti Xerox pro Slovensko byl nově jmenován Marek Glozik. Mění se status slovenské pobočky? A jaká bude strategie nového ředitele v prodejním kanálu?Marek Glozik se ve svém volném čase věnuje sportu, především fotbalu, a zahraděMarek Glozik (41) se stal výkonným ředitelem Xeroxu pro Slovensko. Ve funkci nahradil Libora Holíka, který se vrátil do české pobočky, kde v současné době působí na pozici Industry Business Manager. Generálním ředitelem Xerox Czech Republic, pod kterou spadá i slovenská pobočka, nadále zůstává Petr Sichrovský.

Marek Glozik nastoupil do Xeroxu koncem minulého roku. Předtím působil v Konice Minoltě jako ředitel pobočky, kde byl zodpovědný za obchod, servis a administrativu. Své zkušenosti z obchodu a marketingu získal také během svého dřívějšího působení ve společnostech Sanker a Electrolux.

„Na pozici SK Country Operations Manager budu mít na starosti strategické řízení aktivit lokálního zastoupení společnosti," uvedl v tiskové zprávě ke svému jmenování Marek Glozik.

Status slovenské pobočky se touto změnou nijak nemění. Jmenování country managera, který je původem ze Slovenska, znamená spíše snahu o další přiblížení se slovenskému trhu.

V nové funkci má Marek Glozík za úkol udržet pobočku v růstovém trendu výsledků, který byl nastolen pod vedením Libora Holíka. Dále bude ředitel zodpovědný za rozšíření současných aktivit Xeroxu na Slovensku a nalézání nových obchodních příležitostí. Strategie přístupu na trh přitom kopíruje tu českou.

„Chceme posílit spolupráci se strategickými partnery a to zejména systémovými integrátory, kteří jsou etablováni u klíčových zákazníků jak ve státní správě, tak v komerční sféře. Jinak je strategie v prodejním kanálu stejná jako v Česku, lišit se může pouze dílčími přístupy, které korespondují s odlišnostmi obou trhů. Hlavní zaměření zůstává na standardní tři kategorie partnerů, tedy resellery, subdistributory a value added resellery. U value added resellerů bude probíhat další posílení v oblasti zejména PSG portfolia (produkčních strojů)," vysvětlil pro ChannelWorld Tomáš Krýsl, ředitel divize Office a marketingu společnosti Xerox Czech Republic.

Více informací o firmě Xerox naleznete v její oficiální webové prezentaci zde. Pokud vás zajímají komentáře a novinky o trhu, můžete vyzkoušet blogy zaměstnanců výrobce nebo si stáhnout podcasty.Komentáře