Lidé: Libor Holík generálním ředitelem Xeroxu pro ČR a SR

Generálním ředitelem společnosti Xerox pro Českou republiku a Slovensko byl od srpna jmenován Libor Holík. Kam odešel bývalý ředitel Petr Sichrovský a jaké jsou plány jeho nástupce v nepřímém prodejním kanále?Libor Holík se svém volném čase se věnuje lyžování, squashi a potápění. Je ženatý a má dvě dětiLibor Holík (37) v nové pozici nahradil Petra Sichrovského, který se stal generálním ředitelem Xerox společnosti pro Rumunsko a Moldávii. Pracovní zkušenosti nového ředitele jsou již sedm let spojeny s Xeroxem. Do společnosti nastoupil v roce 2002 jako finanční ředitel pro Českou republiku a Slovensko. V roce 2007 byl jmenován ředitelem slovenské pobočky. Před svým příchodem do Xeroxu působil ve společnostech Alfa Laval jako finanční a administrativní ředitel a v auditorské firmě Arthur Andersen na pozici senior konsultant v oddělení auditu.

„Naši prodejní partneři jsou pilířem našich obchodních aktivit u zákazníků menší a střední velikosti. Podíl těchto partnerů na našich obchodních aktivitách, co se prodeje strojů týče, je téměř poloviční. Mým cílem je tedy nadále udržovat a rozšiřovat spolupráci s těmito partnery, pracovat na jejich zkvalitnění a rozšíření partnerské sítě. Plánujeme tedy zvýšení počtu a zkvalitnění školení pro naši partnerskou síť a také zavedení nových programů na akvizici nových partnerů, kteří by zvýšili pokrytí českého a slovenského trhu produkty značky Xerox," poodhalil pro ChannelWorld plány v partnerské strategii Libor Holík.

Xerox se pod vedením Libora Holíka intenzivněji zaměří také na nabídku komplexních služeb pro své klíčové zákazníky. V této oblasti chce ale usilovat o rozvoj také spolu s partnery. Slibuje tak rozšíření současného portfolia i možnost podílet se na dodávce produktů a služeb pro klíčové zákazníky Xeroxu. V souvislosti s tím plánuje v příštím roce rozjet nová prodejní a produktová školení a marketingovou podporu.

„Mým cílem na nové pozici je dosáhnout toho, aby bylo posíleno lokální vnímání Xeroxu jako technologického lídra a inovátora v oblasti tiskových řešení na úroveň, která odpovídá postavení společnosti ve světě," uvedl k tomu v oficiální zprávě o svém nástupu Libor Holík.Komentáře