Konica změnila pražské sídlo

Konica Minolta změnila svou pražskou adresu. Její nové působiště se nachází na Evropské třídě v budově Argo alfa. Jaké byly důvody přesunu a co by měl přinést partnerům?Nové pražské sídlo Konici Minolty najdete ve Vokovicích na Evropské uliciNově najdete kanceláře Konica Minolta Business Solutions na Praze 6, v nově budovaném kancelářském komplexu Argo Alfa na Evropské ulici. Společnost na novém místě funguje již od července, kdy bylo dokončeno stěhování z původního sídla v Praze - Holešovicích. Telefonní čísla zůstala stejná.

Kanceláře společnosti se nacházejí v pátém nadzemním podlaží, v přízemí je servisní dílna pro kancelářskou techniku a v podzemním podlaží pak sklady spotřebního materiálu, náhradních dílů a tiskových zařízení. Oproti původnímu sídlu došlo k navýšení celkového počtu kanceláří a pracovních míst. Celková plocha kanceláří v budově Argo Alfa čítá 568 metrů čtverečních.

Hlavním důvodem pro stěhování pobočky Konica Minolty byl především požadavek na větší počet a velikost kanceláří a jednacích místností. Lokalita na ulici Evropská byla vybrána pro dobrou dopravní dostupnost jak automobilem, tak i městskou hromadnou dopravou -  v plánech města je prodloužení metra trasy A. Využít můžete také některého z celkem 35 parkovacích míst společnosti. Oproti Praze 7, kde bylo původní sídlo, nejsou v okolí nového sídla společnosti zavedeny parkovací zóny.

Servis a spotřebák rychleji

Druhým důležitým faktorem ke stěhování bylo podle výrobce také kvalitnější servisní zázemí - servisní dílna je v přízemí budovy, což usnadňuje zásobování a manipulaci s materiálem. Podle informací, které poskytli zástupci společnosti ChannelWorldu, by se mělo nyní dojít k urychlení dodávek spotřebního materiálu a servisních zásahů.

Konica Minolta sdílí v novém sídle kanceláře spolu s pražskou pobočkou evropské centrály Konica Minolta, která má na starosti především trhy v regionu střední a východní Evropy. To by mělo přirozeně urychlit jednání a zvýšit flexibilitu při kontaktu obou zastoupení.Komentáře