Konica Minolta kupuje síť Charterhouse, chce posílit na českém trhu

Konica Minolta potvrdila, že kupuje síť Charterhouse působící i na českém trhu, kde nabízí služby souvisejících s řízením tisku. Co si Konica Minolta od nové akvizice slibuje?

Konica Minolta kupuje síť Charterhouse, chce posílit na českém trhuKonica Minolta kupuje síť Charterhouse, chce posílit na českém trhuSkupina Konica Minolta oznámila, že podepsala smlouvu o převzetí sítě Charterhouse a chystá začlěnění služeb této sítě do portfoilia služeb.

Konica Minolta chce novou akvizicí přispět k rozvoji poskytovaných služeb pro kancelářský segment.

Síť firem Carterhouse nabízí své marketingové služby celkem na 18 evropských trzích včetně českého. Mateřská společnost Charterhouse PM Limited sídlí ve Velké Británii. Podle zprávy pro média, kterou Konica Minolta k akvizici vydala, její roční obrat činí přibližně 100 milionů liber.

Akvizice má posílit pozici skupiny Konica Minolta v ČR

Síť Charterhouse má zastoupení také v České republice. Zde se primárně soustředí na poskytování služeb souvisejících s řízením tisku (tzv. print management). Konica Minolta věří, že akvizice a následná integrace české pobočky Charterhouse povede k posílení jejího postavení na českém trhu.

Díky nové akvizici se má od roku 2013 rozšířit tuzemská nabídka služeb značky Konica Minolta zejména v oblastech spojených s řízením nákladů na tisk.

Hledání možných úspor a následné snižování nákladů na tisk je v České republice stále žádanější službou. Charterhouse se specializuje také na tuto oblast, což nám umožní dále rozšířit portfolio našich služeb,“ uvedl Tomáš Bednář, generální ředitel Konica Minolta Business Solutions Czech.

Zdroj: Konica Minolta

Úvodní foto: Konica Minolta, Charterhouse

Komentáře