In-Stat: Picoprojektory už nabízí 18 výrobců

Miniaturizace nezná mezí a tak již dnes můžete ve spotřební elektronice počínaje mobilními telefony a konče mobilními televizemi nabídnout zákazníkům pikoprojektory. Jakou mají podel analytiků budoucnost?Picoprojektory má již v portfoliu 18 výrobců

Podle odhadů analytiků z In-Stat se v roce 2014 celosvětově prodá více jak 20 milionu kusů spotřební elektroniky s integrovanými picoprojektory, které se od klasických projektorů liší svou miniaturní velikostí.

Počet různých elektronických zařízení umožňujících pikoprojekci tedy v následujících pěti letech poroste, nicméně jejich podíl na trhu se reálně zmenší na úkor mobilních telefonů. V nich prý totiž bude drtivá většina pikoprojektorů zabudována, a jelikož se jedná o masový trh, jejich podíl v tomto segmentu do roku 2014 vzroste ze současných 15 % na více jak 90 %, tvrdí analytici.

Nyní mají plug-in picoprojektory 37% podíl na trhu, ovšem během pěti let jejich podíl rapidně poklesne pod 4 %. V zařízeních je postupně nahradí právě zabudované (embedded) varianty.

Podle In-statu už má picoprojektory v portfoliu více než 18 výrobců. Jeden z prvních kousků dostupných na českém trhu přestavila letos společnost 3M. Další budou pravděpodobně brzy následovat.

Zdroj: In-Stat (srpen, 2010)Komentáře