IDC: Trh softwaru pro správu dokumentů v roce 2015 dosáhne 5,5 miliardy dolarů

Společnost IDC zveřejnila výsledky průzkumu na trhu tiskový řešení. Jaký vývoj analytici očekávají a na co by se prodejci tiskových řešení měli zaměřit?Podle nové analýzy společnosti IDC poroste světový trh řešení pro správu dokumentů z 3,4 miliard dolarů v loňském roce na 5,5 miliard dolarů v roce 2015.Podle IDC prochází v současné době trh tiskových zařízení proměnou, když firmy přecházejí z jednoduchých tiskových řešení na komplexní řešení pro správu dokumentů, které je efektivnější a zároveň umožňuje lépe kontrolovat vynaložené náklady.

Podle nové analýzy společnosti IDC poroste světový trh řešení pro správu dokumentů z 3,4 miliardy dolarů v loňském roce na 5,5 miliardy dolarů v roce 2015. „Software pro efektivnější vnitropodnikovou správu dokumentů představuje v následujícím období velkou příležitost,“ tvrdí Ron Glaz z IDC.

Pozitivní vliv na tento trh má také boom mobilních zařízení. Rostoucí adopce mobilních zařízení v podnicích nabízí nové možnosti využití, ale zároveň vytváří potřebu na specifická řešení pro správu a bezpečnost dokumentů.

Mobilní tiskové řešení jako příležitost

IDC odhaduje, že trh softwaru pro mobilní řešení tisku dosáhne v roce 2015 hodnoty 1 miliardy dolarů. Přitom ještě v loňském roce byla hodnota trhu 68,3 milionu dolarů. Meziroční míra růstu do roku 2015 je odhadována na 71,2 %.

Růst v dvouciferných číslech zaznamená v období do roku 2015 také software určený pro autentizaci, autorizaci a bezpečnost.  IDC dále zmiňuje, že síťové tiskárny (drátové i bezdrátové) spolu s mobilními zařízeními kladou dodatečné nároky na bezpečnost, monitoring a management IT ve firmách.

Zdroj: IDC
Foto: © Yuri Arcurs - Fotolia.comKomentáře