IDC: evropské trendy v tisku

Arnaud Gagneux z IDC představil na konferenci společnosti Oki výsledky aktuálních průzkumů v oblasti tisku. Přinášíme nejzajímavější zjištění v oblasti malých a středních firem.

IDC: evropské trendy v tiskuArnaud Gagneux z IDC představil na konferenci společnosti Oki výsledky aktuálních průzkumů v oblasti tisku.

Arnaud Gagneux z IDC Podle dat IDC 66 % respondentů v Evropě neodkládá investice do tiskového hardwaru. Důvodem jsou rostoucí náklady na energie, ale i nadále rostoucí zdanění firem. V důsledku toho, ale také vlivem rostoucí IT infrastruktury, narůstá také zájem o outsourcing správy tisku.

Multifunkční zařízení podle IDC nahrazují klasické tiskárny, nejvyšší nárůsty za poslední dva roky zaznamenaly kategorie mono a barevné laserové MFP. Zvyšuje se také zájem o A3 skenery a zařízení, a to především kvůli výhodám plynoucím z rychlejší digitalizace dokumentů a možnosti tisku A4 bookletu.

Arnaud Gagneux se věnoval také důležitosti barevného tisku, který i přes vyšší cenu může šetřit náklady jinak. Barevně zdůrazněné informace v dokumentech (data fakturace, důležitá upozornění, marketing…) zaujmou pozornost čtenáře a nedojde k jejich přehlédnutí.

Jaké funkce v tiskárnách a služby nejčastěji SMB chtějí? Data IDC ukazují, že největší zájem je o duplex, nižší spotřebu elektřiny, vědomí recyklace prázdných cartridgí a o školení zaměstnanců o správném používání tiskových zařízení.

V závěru své přednášky Gagneux upozornil na rostoucí zastoupení mobilních zařízení ve firmách. Většina z dotázaných firem však uvádí, že mobilní zařízení nesnížily množství vytištěných dokumentů. Naopak tedy vzniká potřeba umožnit firemní tisk prostřednictvím mobilů a tabletů, což způsobuje nárůst poptávky po zabezpečeném řešení tisku (autentifikace, autorizace a zabezpečení tisku).

Zdroj: ChannelWorld
Galerie
Komentáře