HP představilo tisková řešení nejen pro zdravotnictví

Zástupci společnosti HP shrnuli na tiskové konferenci současné tiskové požadavky firem a prezentovali aktuální řešení pro zdravotnictví a další organizace.Erika Lindauerová, ředitelka divize IPG ve společnosti HPErika Lindauerová, country director divize IPG ve společnosti HP v úvodu shrnula současnou situaci na trhu tiskáren. Upozornila, že množství digitálního obsahu roste rychleji, než se očekávalo. Podle HP firmy investují do tisku zhruba 6 % obratu. Z toho je však 90 % vydají na správu a podporu, zbylá desetina jde na samotný hardware a spotřebu.

Co je důležité pro zákazníky? Průzkum HP ukazuje, že klienti chtějí mít tisk jako službu, uspořit a o zařízení se nestarat. Nákladů na tisk: ve firmách tvoří podle HP z 10 % samotný tisk, 15 % správa tiskového prostředí a 75 % lze ovlivnit vylepšením worflow – procesů.

Jan Honců, IPG MES technology consultant, prezentoval tisková řešení pro zdravotnictví. Upozornil, že tato řešení lze dodat i do dalších organizací jako jsou finanční instituce či jiné společnosti řešící náročnou administrativu.

Výzvami zdravotnického segmentu jsou především vyvarování se chyb, zlepšování spokojenosti pacientů a rozšíření smartphonů. Hlavními problémy jsou pak častá/opakovaná hospitalizace a používání převážně papírové dokumentace.

Tisk a sken od přijetí až po propuštění pacienta

Agendu kolem přijetí pacienta obsluhuje sada produktů HP Patient Admissions Automation. Tiskové zařízení si po vložení dokumentů automaticky zpracuje obraz a dokument rozešle na správnou destinaci podle čárového kódu na skenovaném dokumentu. V této oblasti HP nově nabízí tiskové zařízení HP Scanjet 8500 document scanning workstation, a softwarové řešení partnera Nuance eCopy.

V oblasti identifikace pacientů HP nabízí tisk identifikačních proužků (LaserJet Wristband Printing), které obsahují zdravotní informace pacienta. V průběhu léčby lze pak nové dokumenty zpracovávat přes speciální aplikaci spravovanou prostřednictvím tiskového zařízení. Řešení Document Capture je postavené na jednotném firmwaru FutureSmart a OXPd technologiích.

Všechna tisková zařízení HP mají jednotný firmware, což má zjednodušit práci partnerům, kteří vyvíjejí další nástavby a řešení a zároveň zákazníkům, kteří se snadno naučí pracovat s jinými modely tiskáren. Tzv. FutureSmart má poskytnout společnou platformu pro novou generaci webových řešení OXP.

Platforma OPXd (open extensibility platform) dovoluje obsluhu tiskového zařízení přes integrovaný prohlížeč. Řešení běží na serveru, tiskárna zobrazuje jen interface. Vývojáři mají navíc možnost kompletně přeprogramovat rozhraní podle vlastních požadavků.

Následně se Jan Honců věnoval možnostem tisku receptů a kastomizaci propouštěcí zprávy pacienta.

Zdroj: ChannelWorldKomentáře