HP představilo laserové tiskárny s technologií ePrint. Jak funguje?

HP se snaží reagovat na trend rostoucích prodejů smartphonů a dalších mobilních zařízení a u svých nových tiskáren zavádí technologii ePrint. O co se jedná a jaké prodejní argumenty technologie nabízí?Novinka HP Color LaserJet Pro CM1415 MFC už tiskne i z cloudu.HP minulý týden představilo na tiskové konferenci v Praze řadu laserových barevných tiskáren pro malé a střední firmy. Novinky, které budou uvedeny 1. 11. 2010, disponují technologií ePrint. Ta umožňuje tisknout z jakéhokoliv mobilního zařízení a místa, kde se právě nacházíte.

Jak ePrint funguje? Předně, tiskárna musí být připojena k internetu. Pak už stačí jakékoliv zařízení, které umožňuje připojení na internet a poslání e-mailu.

V praxi chce například dodavatel na obchodním jednání vytisknout nabídku, kterou má v office dokumentu ve svém notebooku, či smartphonu. Nemusí řešit ovladače ani připojení do sítě klienta, ale pouze ho požádá o ePrint e-mail jeho tiskárny a odešle dokument na něj. Dokument se prostřednictvím cloudu HP přenese na tiskárnu a dá povel k tisku.

Výrobce poskytne prodejcům i zákazníkům návod, jak připojit nové tiskárny do sítě a registrovat k ePrint portálu. Na něm je nejprve nutné nastavit nejen e-mailovou adresu tiskárny, ale také parametry tisku, které zákazník preferuje a případně i povolené adresy, ze kterých lze požadavky na tisk odesílat atp.

Budoucnost tisku v cloudu

Technologii ePrint HP představilo již dříve pro nové modely inkoustových tiskáren. V případě laserových novinek bude dostupná od 1. 12. 2010. Posílat lze k tisku dokumenty MS Office, PDF, e-maily a formát jpg. HP chce mapovat zájem zákazníků o novou technologii a podporu dalších formátů případně zavést. Více se dozvíte přímo na portálu ePrintCentre, kde je dostupná také řada aplikací pro podporu tisku.

Nové laserové tiskárny nakoupíte v ČR u firem ABC Data, AT Computers, eD system Czech, Tech Data Distribution. Na Slovensku u Asbis SK, AT Computers SK, eD system Slovakia a Tech Data Distribution SK. Více informací k produktům najdete také na webových stránkách HP.

Zdroj: HP, ChannelWorldKomentáře