Gartner: Trh laserových tiskových zařízení poroste do roku 2014

Podle společnosti Gartner poroste trh laserových tiskáren, kopírek a multifunkčních zařízení minimálně až do roku 2014. Jaké trendy očekávat?Gartner: trh laserových tiskových zařízení poroste do roku 2014Prodej strojů se stále ještě vzpamatovává z krize roku 2009. Trh sice poroste až do roku 2014, ale ani potom nebude na úrovni před krizí, zejména kvůli celkovému snižování nákladů ve firmách.

Nejvýraznější růst analytici očekávají u zařízení s rychlostí tisku 21-40 stran za minutu. Služby spojené s tiskem porostou zejména u zařízení s rychlostí tisku 41-69 stran za minutu. Jak vyplývá ze studie společnosti Gartner, trh tiskáren, kopírek a multifunkčních zařízení poroste v západní Evropě do roku 2014 zhruba o 4 % z původních zhruba 8 milionů zařízení na 11,2 milionů. Ve východní Evropě dojde k nárůstu přibližně o 8 % z původních 4 milionů zařízení v roce 2010. Počet A3 tiskových strojů se zvýší o 2 %, zatímco počet A4 strojů naroste o 4 % v západní Evropě a o 8 % ve východní Evropě.

Co radí průzkum výrobce v prodeji pro malé a střední firmy?

Celkové náklady na tisk tvoří podle Canonu v průměru 1-3 % z tržeb, což představuje důležitou oblast pro hledání úspor. Až 28 % nákladů firem spojených se spotřebním materiálem bývá údajně zbytečných.

Také oboustranný tisk může podle Canonu vést až ke 30% úsporám papíru. Uživatelé by zároveň měli sledovat i další důležité faktory, jako je šetrnost k životnímu prostředí, zlepšování produktivity zaměstnanců nebo zlepšování podnikových procesů.

Zdroj: Canon CZKomentáře