Evropu zaplavují padělané lampy Hitachi

Britský specializovaný distributor Just Lamps varuje evropský distribuční kanál před padělanými lampami pro projektory Hitachi.

Evropu zaplavují padělané lampy HitachiEvropu zaplavují falešné lampy Hitachi

Evropský region zaplavují padělané lampy pro projektory značky Hitachi. Informovala o tom společnost Just Lamps, jeden z největších distributorů lamp, který na falešné produkty narazil na britském trhu.

Falešné lampy, které se na asijském trhu již objevily přibližně před rokem, vypadají téměř identicky jako pravé, a to včetně značkových krabic Hitachi, varuje distributor.

Padělky mohou snadno oklamat i zkušené AV profesionály. Padělané vzorky se dají údajně rozeznat pouze při přímém porovnání s originály.

Kromě toho, že může prodejní kanál v důsledku čelit problému v podobě ilegálního prodeje padělaného zboží, se mohou vyskytnout komplikace kvůli nedodržení výrobních a kontrolních procesů. Podle Just Lamps může neosvědčená kombinace skla a rtuti při vysokých teplotách, napětí a tlaku selhat a představovat vážné ohrožení pro zákazníky.

Pokud distribuujete nebo prodáváte originální lampy pro projektory Hitachi, můžete se na výrobce obrátit s žádostí o pomoc při kontrole pravého zboží.

Zdroj: Just Lamps

Úvodní foto: © Dmitry Goygel-Sokol - Fotolia.com

Komentáře