Epson uvádí tiskárny s až o polovinu nižšími náklady na tisk

Společnost Epson vyvinula v rámci nového přístupu k produktům pro firmy nové tiskárny a multifunkce navržené tak, aby malým i středně velkým firmám nabízely výsledky vysoké kvality, odolnost a šetrnost k nákladům i spotřebě energie.Epson uvádí tiskárny s až o polovinu nižšími náklady na tiskŘada tiskáren WorkForce Pro WP-4000 a řada multifunkčních tiskáren WorkForce Pro WP-4500 poskytují podle společnosti Epson tisk v kvalitě laserového tisku a vysokou spolehlivost.

Srovnání IDC ze 4. čtvrtletí 2010 dále ukazuje, že náklady na stránku vytištěnou těmito zařízením jsou až o 50 % nižší než v případě konkurenčních laserových tiskáren.

Tyto inkoustové tiskárny nabízí alternativu k laserovým tiskárnám, přičemž automatický oboustranný tisk má prostřednictvím snížení spotřeby papíru pomáhat také k další úsporám. Mezi výhody pro firmy patří podle Epsonu nižší náklady na inkoust, velký výběr z inkoustů s vysokou výtěžností (až 3 400 stránek), čistější text a ostřejší obrázky díky rozlišení tisku 4 800 x 1 200 dpi.

Řada Workforce Pro bude k dostání během září 2011. Ostatní modely s podporou PDL pro komplexní prostředí informačních technologií, včetně formátů PCL6, PCL5c a Adobe PostScript 3 budou k dispozici později téhož roku.

Andrew Semple, ředitel divize business imaging ve společnosti Epson Europe, uvedl v tiskovém oznámení: „Chápeme potřeby firem: jedná se o potřebu vysoce kvalitních, spolehlivých, praktických, maximálně výkonných a ekonomických produktů. Firmy do nynějška musely volit kompromis. S řadou WorkForce Pro však mají nadosah vše potřebné.

Řadu Workforce Pro doplní nové modely Stylus Office

Společnost Epson také posílila řadu inkoustových tiskáren o modely Stylus Office BX535WD a BX635FWD. Tato multifunkční zařízení umožňují tisknout, skenovat i kopírovat. Mezi jejich vlastnosti patří samostatné inkoustové kazety, oboustranný tisk, vysokokapacitní inkousty XL poskytující podle Epsonu až 50% úsporu na stránku, možnost připojení v síti Wi-Fi nebo Ethernet, vysoká kapacita, zásobník na papír s předním plněním a snížená spotřeba energie s certifikátem Energy Star.

Alberto Raviolo, ředitel divize small business inkjet ve společnosti Epson Europe, vysvětlil v tiskové zprávě: „Tyto nové modely nabízí také rozšířenou možnost připojení, se kterou můžete tisknout z mobilních zařízení, jako jsou smartphony a tablet PC.

Tyto nové produkty byly vytvořeny jako odpověď na požadavky firem. Jsou součástí nové strategie Engineered for Business.

Přehled tiskáren dostupných od září:

Model

Typ

Stylus Office BX535WD

Multifunkční tiskárna (tisk, skenování, kopírovaní), A4, barevně, oboustranný tisk, možnost připojení v síti, Wi-Fi

Stylus Office BX635FWD

Multifunkční tiskárna 4 v 1 (tisk, skenování, kopírovaní, fax), A4, barevně, oboustranný tisk, možnost připojení v síti, Wi-Fi, automatický podavač dokumentů pro oboustr. tisk, zásobník na 250 listů

WorkForce Pro WP-4015 DN

Tiskárna, A4, barevně, oboustranný tisk, možnost připojení v síti

WorkForce Pro WP-4025 DW

Tiskárna, A4, barevně, oboustranný tisk, možnost připojení v síti, Wi-Fi

WorkForce Pro WP-4515 DN

Multifunkční tiskárna (tisk, skenování, kopírovaní), A4, barevně, oboustranný tisk, možnost připojení v síti

WorkForce Pro WP-4525 DNF

Multifunkční tiskárna 4 v 1 (tisk, skenování, kopírovaní, fax), A4, barevně, oboustranný tisk, možnost připojení v síti

WorkForce Pro WP-4535 DWF

Multifunkční tiskárna 4 v 1 (tisk, skenování, kopírovaní, fax), A4, barevně, oboustranný tisk, možnost připojení v síti, Wi-Fi

WorkForce Pro WP-4545 DTWF

Multifunkční tiskárna 4 v 1 (tisk, skenování, kopírovaní, fax), A4, barevně, oboustranný tisk, možnost připojení v síti, Wi-Fi, dotykový displej, dodatečný zásobník na papír


Zdroj: EpsonKomentáře