Epson rozšiřuje nabídku mobilních a cloudových tiskových služeb

Služba Epson Connect přináší uživatelům smartphonů a tabletů nové možnosti tisku. Jak je naplánováno její spuštění?Epson rozšiřuje nabídku mobilních tiskových služeb a služeb cloud Foto: © adisa - Fotolia.comNové, rozšířené služby budou zahrnovat původní řešení Epson již známé pod názvem Epson Connect. Širší portfolio mobilních a cloudových služeb nabídne zákazníkům možnost tisknout dokumenty a fotografie z mobilních zařízení přímo na tiskárnách Epson.

Dosud byl tisk z mobilních zařízení pro uživatele komplikovaný, protože nebyla vybavena ovladačem tiskárny, uvedl Epson v tiskové zprávě.

Společnost Epson těmto uživatelům vyšla vstříc mobilní službou známou pod názvem Epson Connect, jejíž součástí jsou řešení Email Print a Epson iPrint.

Služba Email Print umožňuje uživatelům tisknout e-mailové zprávy a jejich přílohy odesláním e-mailu z chytrého telefonu nebo jiného mobilního zařízení na zpřístupněnou tiskárnu Epson.

Mobilní aplikace pro iOS i Android

Epson iPrint je tisková aplikace určená pro zařízení vybavená nejnovějšími verzemi systémů iOS a Android. Po stažení aplikace Epson iPrint a připojení k tiskárně vybavené rozhraním Wi-Fi mohou uživatelé tisknout různé materiály od fotografií a dokumentů po recepty, kupóny a webové stránky.

Epson také prohlásil, že bude podporovat mobilní řešení jiných společností. Spuštění každé z těchto služeb bude oznámeno samostatně, přičemž první služby by měly být k dispozici od září 2011.

Plán spuštění služby Epson Connect

1. Email Print (plánované spuštění: podzim 2011)

2. Epson iPrint (verze 2.0 pro iOS byla spuštěna v červnu 2011, verze pro systémy Android ji následovala v srpnu 2011). Jedná se o aplikaci umožňující tisk a skenování prostřednictvím zařízení iPad, iPhone a iPod touch a zařízení s operačním systémem Android.

Zdroj: Epson
Foto: © adisa - Fotolia.comKomentáře