Epson přivezl aktuální portfolio na Business Roadshow 2012

Společnost Epson vystavila své aktuální portfolio tiskáren, projektorů a dalších podnikových řešení na Business Roadshow 2012 v Praze v technickém muzeu. Byli jsme se podívat.

Epson přivezl aktuální portfolio na Business Roadshow 2012
Tiskárny Epson WorkForce Pro (bílé)Roman Vejražka, business account manager společnosti Epson, prezentoval nabídku pro školství vzdělávání a interaktivitu. Připomenul také 27 let trvající výrobu projektorů s technologií 3-LCD a její schopnost stejné úrovně barevného světelného výstupu jako bílého.

Řešení „Epson třída“ pro školy pokrývá projektory k interaktivním tabulím, projektory pro velké sály a projekce, mobilní projektory a projekční stoly. Při jejich nabídce můžete počítat s  předprodejní podporou a tříletou zárukou.

Projektory pro velké sály dokážou podle Romana Vejražky fungovat až 24x7, a jejich provozní teplota může dosahovat až 42 °C. U sálových projektorů můžete počítat až s WUXGA rozlišením, pokročilou digitální korekcí a možností spojování obrazů z více projektorů do jednoho.

V oblasti spolupráce pro malé skupiny Epson nabízí krátkoprojekční interaktivní projektory s přesností 1 pixel a možnosti fungování i bez počítače. Nejsou navíc závislé na povrchu, na kterém je obraz promítaný. Nabídnout jej můžete např. pro firmy pracující s CAD/CAM systémy, navrhující infrastrukturu a rozvody, architektonické či designerské kanceláře.

Kompletní nabídku projektorů Epson pro rok 2012 naleznete na obrázku v galerii pod článkem.

Tisk a skenování pod novými názvy

Marcel Divín, business account manager, ve své prezentaci představil tisková a skenovací řešení. Podle něj se Epson primárně zaměřuje na kancelářské použití (značka WorkForce), přičemž nabízí všechny dostupné tiskové technologie a vlastní skenovací řešení. Řešení Expression pak zastává produkty pro domácnost, plošně.

Prvním zásadním vstupem novinek na firemní trh bude podle Marcela Divína řada inkoustových tiskáren pro firmy - WorkForce Pro.  Do nákladů na vlastnictví se u nich promítnou XXL náplně s kapacitou až 3 400 stran a cenou 1 500 Kč s DPH.

Tiskárny Epson WorkForce Pro (černé)

Partnerům Marcel Divín radí, aby se podívali, že pod certifikací Energy Star je pro inkoust stanovena nižší spotřeba než pro laser. V tiskárnách WorkForce Pro je použitý inkoustový systém DuraBrite Ultra (CMYK) s pigmentovou technologií inkoustů a vysokou odolností vůči vodě, otěru a světlu.

WorkForce Pro má v maximální výbavě plně duplexní provoz včetně automatického podavače, síťové připojení (Wi-Fi + Ethernet) a až tři podavače papíru.

Výkonově by měly tiskárny dosahovat 16 stran tisku/min. v ČB a 11 stran/min. barevně. První výtisk přitom proběhne během 10 sekund, což může být v některých podnikových aplikacích silný argument.

Přehled série WorkForce Pro včetně rozdělení prodejních kanálů naleznete galerie pod článkem.

Z referencí pak Marcel Divín uvedl Fakultní nemocnici Ostrava, kam výrobce spolu s partnerem dodal WorkForce Pro WF-4595, ale i S-F tiskárny) pro tisk ze všech aplikací i na specifická média (skládané A3, recepty).

Dále se Epson může pochlubit kontinuální dodávkou modelů Business Inkjet B510DB, WorkForce Pro WF-4525, tisk pro ŠEVT. Získal certifikaci na tisk vysvědčení a instaloval díky tomu více než 2 000 ks, přičemž do konce roku by mělo být instalováno 4 000 ks.

Marcel Divín zmínil také aplikace velkoformátových tiskáren, ve kterých Epson uvedl nové modely. Využívá je např. Tesco či Electro World pro POS, reklamu, letáky apod. V oblasti grafiky je využívá UTB ve Zlíně, kde na nich tisknou repliky obrazů. Pro tisk samolepek je využívá i Střední polygrafická škola v Trutnově. Novou generaci Stylus Pro 11880 (64“ LFP) pak zakoupil katastrální úřad v Jihlavě.

Digitalizace ve firmách aneb co je nového u skenerů

Ve firemní kategorii digitalizace dokumentů je nová generace A4 a 3 skenerů WorkForce DS. Epson se chtěl vymezit proti konkurenci především bezobslužným skenováním, pokročilými integrovanými funkcemi a úsporností (LED skenování s úsporou údajně až 40 %, bezrtuťová technologie).

Skenery umožňují komplexní síťové skenování. Aplikace pro tok dokumentů Document Capture Pro  je nyní dostupná i v serverové verzi pro velké podniky.

Na trh přijde i model nabízející automatický jednoprůchodový duplexní sken. Ultrazvukový senzor pak detekuje špatné podávání papíru. U WorkForce DS lze nastavit automatický export do vybraných aplikací. Co do zátěže by skenery měly vydržet  denní objem 8 000 stran.

Skenery využívá například Škoda Auto (GT-S55) nebo Ministerstvo obrany a Ministerstvo vnitra ČR (kontinuální dodávky GT-2500N/GT-S80/S85).

Zdroj: ChannelWorld
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře