Epson představil nové inkoustové tiskárny s technologií CISS

Epson představil na tiskové konferenci novou řadu tiskáren vybavenou technologií CISS. Co přináší a jak je prodávat?Epson Workforce Pro 4535 DWF Fototiskárna L-800 s technologií CISS (vlevo).

Tiskovou konferenci uspořádal Epson k příležitosti uvedení tiskáren L-100 a L-200 a l-800 vybavených technologie CISS na český trh. Tiskovou konferenci uspořádal Epson k příležitosti uvedení tiskáren L-100 a L-200 a L-800 vybavených technologie CISS na český trh. Continuous Ink Supply Systems neboli systém průběžného doplňování inkoustu snižuje tiskové náklady u inkoustových tiskáren, neboť místo klasických náplní využívá velkoobjemové tanky. CISS obvykle vyrábí alternativní výrobci a uživatel je musí sám nainstalovat, čímž ztrácí záruku u své tiskárny.

Epson tak reaguje na nabídku CISS systémů třetích stran svým vlastním integrovaným řešením, které přináší zákazníkům řadu výhod. Nová modelová řada označena písmenem L již technologii CISS obsahuje a zákazníci ji tak nemusí k tiskárně složitě instalovat a zároveň neztratí záruku. Řešení Epsonu samozřejmě nabízí kvalitu originálního inkoustu a snadnější doplňování tanků pomocí technologie Fast Ink Top-up.

Na nově představených modelech L-100 a L-200 mohou zákazníci vytisknout na jeden tank až 4000 stran a model L-800 zvládne až 1800 fotografií formátu 10x15 cm. Náklady na samotný tisk jsou tak mnohem nižší než u klasických inkoustových tiskáren a dokonce nižší než u laserových tiskáren. Argument, že tisk laserem je dnes levnější, tak v tomto případě neplatí.

Co to znamená pro resellery?

To ale znamená také změnu v samotném prodeji, neboť tiskárny s technologií CISS mají levnější spotřební materiál, ale dražší hardware. Cílem Epsonu je podle Marcela Divína, business account managera, udržet až 15 % marže prodejců právě na samotných tiskárnách, přičemž marže za spotřební materiál budou nižší.

V rámci tiskové konference představil Epson také novou pětici 3D projektorů EH-TW9000 a EH-TW9000W, EH-TW6000, EH-TW6000W a EH-TW5900 určenou pro domácí projekce. Modely označené písmenem W jsou také prvními projektory, které přichází s funkcí bezdrátového přenosu obrazu, takže uživatelé již nemusí natahovat video kabel přes celou místnost. Dalším představeným projektorem je model Epson MG-850HD, který disponuje dokovací stanicí pro iPod, iPhone a iPad.

Nově se také na český trh dostávají interaktivní projektory řady EB, určené pro prezentace do škol i do firem. Ultrakrátká projekční vzdálenost umožňuje jak klasickou prezentaci na stěně, tak například na stole při firemním meetingu. K nově představeným zařízením patří modely modely EB-485Wi, EB-475Wi, EB-485W, EB-475W, EB-480 a EB-470, které můžete u svých distributorů nakoupit od dubna 2012.

Zdroj: Epson, ChannelWorld
Galerie
Komentáře