Epson expeduje 70miliontý TFT panel pro projektory 3LCD a odhaduje další růst

Společnost Seiko Epson oznámila vyexpedování svého 70miliontého TFT panelu na bázi vysokoteplotního polysilikonu (HTPS) určeného pro projekční systémy 3LCD a představila své odhady růstu trhu s projektory.Trh s projektory vybavenými technologií Epson HTPS doposud tvořily především firemní prezentace. Postupně však podle Epsonu dochází k širšímu využití těchto technologií s tím, jak projektory nacházejí uplatnění v domácnostech jako součást domácích kin, v oblasti vzdělávání jako nástroj k podpoře výuky a v komerčním prostředí, kde jsou využívány pro projekci při událostech pořádaných v rozlehlých prostorách.

Celkově dodané množství 70 milionů TFT panelů představuje více než 23 miliónů projektorů vybavených technologií 3LCD.

Na základě předpovědi průzkumu společnosti Epson z dubna 2011, trh s projektory poroste přibližně o 10 % ročně a podle výrobce nadále poroste i poptávka po technologii HTPS.

Růst trhu s projektory se světelným výkonem 500 lumenů a vyšším (v  tis. kusech)

Růst trhu s projektory se světelným výkonem 500 lumenů a vyšším (v  tis. kusech)

Zdroj: Epson

Epson bude podle prohlášení usilovat o udržení své pozice předního dodavatele klíčových součástí projektorů 3LCD tím, že bude i nadále reagovat na požadavky zákazníků.

Kombinací technologie tekutých krystalů, vysoké světelnosti objektivu a dalších technologií bude výrobce rozšiřovat a zdokonalovat svou řadu panelů na bázi vysokoteplotního polysilikonu (HTPS). Vylepšení mají nadále zvyšovat světelný výkon, úroveň kontrastu a kompaktnost projektorů 3LCD.

Zdroj: EpsonKomentáře