Druhá generace platformy pro správu tisku od Canonu je dostupná i malým firmám

Canon představil druhou generaci platformy pro správu tisku imageRunner Advance a odhalil šest nových řad A3 multifunkcí.

Druhá generace platformy pro správu tisku od Canonu je dostupná i malým firmámDruhá generace platformy pro správu tisku od Canonu je dostupná i malým firmámNová generace platformy imageRunner Advance vylepšuje řízení přístupu včetně mobilních zařízení a cloudu. Zjednodušuje také personalizaci a poskytování servisu.

Součástí základní výbavy jsou nyní například textově prohledávatelné formáty skenovaných souborů nebo bezpečné vymazání pevného disku.

Canon představil i jednoduché řešení pro přihlášení bez potřeby serveru (Universal Login Manager), které je dostupné u všech nových zařízeních imageRunner Advance a nabízí personalizaci, sledování využití a přístup k funkcím na úrovni jednotlivých uživatelů.

Daniel Míka při představení nové verze platformy upozornil, že i malé firmy získají nyní funkce v oblasti zabezpečení tisku a kontroly tiskových nákladů.

Podnikoví zákazníci a velké organizace mohou zase využít škálovatelné řešení s pokročilým zabezpečením, integrací a centrální správou všech tiskových strojů, dodává Daniel Míka.

Nové přihlášení prostřednictvím Universal Login Manageru umožňuje ověření uživatele prostřednictvím bezkontaktní karty nebo přes dotykové přihlášení.

Zároveň lze personalizovat zařízení a automatizovat často prováděné úkoly. Větší organizace a náročnější prostředí mohou získat přístup k firemnímu řízení, správě a službám prevence ztráty dat prostřednictvím řešení uniFlow.

Cloud a mobilita dorazily do tisku

Kromě aplikace Canon Mobile Printing nabízí výrobce i další funkce pro tisk a skenování z mobilních zařízení. Nové řady imageRunner Advance nabízí propojení s cloudovými workflow a podporují mobilní práci.

Nová platforma zahrnuje jednoduchá mobilní řešení vhodná pro menší podniky. Kromě aplikace Canon Mobile Printing nabízí výrobce i další funkce pro tisk a skenování z mobilních zařízení.

Aplikace pro imageRunner Advance získala certifikaci pro Google Cloud Print a umožňuje tisknout z různých zařízení s přístupem k internetu. Canon Cloud Connect dále dovoluje uživatelům tisknout z a skenovat do Google Drive. Aplikaci eCopy Scan to Cloud mohou zákazníci využít při skenování do cloudových služeb, jako je například SalesForce.com.

Nové nástroje pro dokončovací práce

Nový publikační nástroj Canon iW Desktop Quick Printing Tool umožňuje zpracování důležitých dokumentů uvnitř firmy. Je dostupný přímo z pracovní plochy a poskytuje rychlý přístup k náhledům dokumentů, úpravám šablon a tvorbě PDF.

Pro více pokročilých funkcí je k dispozici Canon iW Desktop, který umožňuje kombinovat informace z různých zdrojů a vytvářet a upravovat dokumenty během několika minut.

Příležitost pro poskytovatele služeb

Nové nástroje služby eMaintenance umožňují poskytovatelům služeb vzdáleně spravovat a doplňovat spotřební materiál, zaznamenat odečty a zvýšit šanci na vzdálené opravy nebo opravy na jeden zásah pomocí vzdálené diagnostiky. iW MC poskytuje aktualizace firmwaru a aplikací pro celý tiskový park.

Nové portfolio pro čtvrtý kvartál

Nové stroje dosahují rychlosti barevného tisku v rozmezí od 20 do 70 stran za minutu a rychlosti černobílého tisku 55 až 105 stran za minutu.

Všechna nová zařízení spotřebovávají podle méně než jeden watt v režimu spánku, splňují podmínky programu Energy Star a mají nejnižší hodnocení TEC ve své třídě, uvádí Canon.

Nové řady imageRunner Advance C5200, 6200 a 8200 budou v prodeji od října 2012. Řady C2200, C7200 a C9200 dorazí na trh v listopadu 2012.

Softwarové vybavení bude dostupné od října 2012, kromě programů eCopy Scan to Cloud a Canon Mobile Printing, které budou k dispozici ke konci roku.

Zdroj: Canon
Úvodní foto: Canon

Komentáře