Ceny LCD panelů ve 4. čtvrtletí 2010 dosáhnou dna

Ceny LCD TV panelů by měly ve čtvrtém čtvrtletí 2010 dosáhnout svého dna. Od prvního čtvrtletí 2011 by se však měly začít růst. Budou se nabídka panelů pro televize a monitory vyvíjet stejně? Nahradí LED podsvícení kompletně lampy?Ceny LCD panelů ve 4. čtvrtletí 2010 dosáhnou dnaZásoby panelů se vrátily do normálu vlivem nákupů ke konci roku a poptávky na příští rok. Očekává se, že LCD s lampovým podsvícením budou v prvním čtvrtletí příštího roku doprodány a modely s LED podsvícením naopak dobudou trh.

Celková nabídka LCD by měla zůstat vyvážená i přes růst cen panelů pro využití v IT (notebooky, monitory), poněvadž výrobci kontrolují míru použití a klienti si budují zásoby zboží s nízkými cenami.

V prosinci zaznamenali výrobci LCD minimální růst prodejů velkých panelů v porovnání s listopadem. Ceny LCD panelů pro IT i televize by měly v prvním čtvrtletí 2011 růst. Obecně by průměrná prodejní cena velkých panelů měla vzrůst také.

LG Display předpokládá mírný převis nabídky v prvním čtvrtletí 2011, ale ve druhém čtvrtletí se již situace obrátí a bude se vyvíjet opačně i dalších čtvrletích.

Zdroj: DigiTimesKomentáře