Canon představil podzimní portfolio, v kurzu je design a softwarové funkce

Společnost Canon představila novinky v oblasti inkoustových, laserových a velkoformátových tiskáren a digitálních fotoaparátů. S čím chystá oslovit trh?

Canon představil podzimní portfolio, v kurzu je design a softwarové funkceCanon i-Sensys MF4780w a MF4890dw Otevřená Pixma MG5450.

Tiskárny Canon Pixma v jednoduchém, hladkém designu bez tlačítekPodle analytické firmy GfK je za první pololetí roku 2012 Canon v ČR na první pozici na trhu digitálních zrcadlovek, inkoustových MFP a inkoustových tiskáren.

V oblasti inkoustového tisku Canon uvedl čtveřici multifunkcí Pixma (MP230, MG2250, MG3250 a MG4250 a Wi-Fi) s novými softwarovými funkcemi. Canon klade také důraz na design, a model MG3150 je tak například dostupný i v bílé barvě.

Jde o první modely, které v základní výbavě obsahují software My Image Garden s řadou funkcí, jako jsou automatické šablony, automatické rozvržení a rozpoznávání tváře.

Nové modely jsou kompatibilní s facebookovou aplikací Print Your Days, díky které je možné tisknout a upravovat fotografie přímo z prostředí Facebooku bez dalšího softwaru. Aplikace obsahuje nástroje umožňující automaticky upravit rozvržení fotografií a vytvářet koláže.

Z vyšších a designově zaměřených foto-tiskáren Canon v listopadu uvede do prodeje multifunkce MG5450 a MG6350 s vysokokapacitními XL inkousty, dělenými zásobníky a zabudovaným Wi-Fi (MG6350 navíc s ethernetem). MG6350 má zcela dotykový systém ovládání bez fyzických tlačítek (celý panel je interaktivní), zadní podavač byl odstraněn a oba dva jsou nyní umístěny zepředu nad sebou.

Nová tiskárna PIXMA iP7250 určená pro tisk fotografií a dokumentů má vyšší rychlost tisku a Wi-Fi připojení. iP7250 podporuje také tisk z tabletů a chytrých telefonů.

V řadě profesionálních inkoustových A3+ tiskáren Canon představil dva nové mocely Pixma Pro 100 s osmi inkousty a Pixma Pro 10 s deseti pigmentovými inkousty.

Canon uvádí také nový papír Luster (od A4 do A3+) – napůl matný papír pro fotografie (gramáž 260 gm2 a tloušťka 0,26 mm).

Laser připraven na firemní použití

Laserové MFP Canon i-Sensys

V laserových tiskárnách Canon uvedl osm nových modelů i-Sensys, kde klade důraz také na synergii s iR produkty (Meap, uniFlow), recyklační program pro partnery a zákazníky a záruční a pozáruční servis.

Nové řady MF4700 a MF4800 disponují tlačítky, kterými lze na jeden stisk provádět síťové skenování nebo oboustranné kopírování, apod.

Technologie Quick First-Print pak snižuje čekací dobu při tisku z režimu spánku a první výtisk je hotový za 5,8 sekundy (MF4700 a MF4800). Tyto dva modely jsou vybaveny také tzv. Tichým režimem, který umožňuje snížit hlučnost až na 45 dB. U nové řady MFP se taktéž podařilo snížit spotřebu v módu spánku na 1,4 W.

Canon představil také laserový fax i-Sensys Fax-L410. Partneři jej údajně nabízejí především do státní správy.

Tisk ve velkém se spektrofotometrem

Podzimní kolekci velkoformátových tiskáren představují modely imagePrograf iPF6400, iPF6450, iPF8400, iPF9400 a iPF9400S. Co je nového? U všech je použit inkoust Lucia EX, nový multifunkční sensor pro přesnější nastavení a u 24“ modelů najdete hot-swap zásobníky inkoustu.

U tiskových procesů došlo s novými modely ke zrychlení zhruba o 10 %. U iPF6450 je nově volitelně dostupný spektrofotometr pro přesnou kalibraci inkoustů.

Všechny nové velkoformáty lze napojit na Total service care pro účtování tisku podle pokrytí papíru inkoustem. Veškerou konfigurace lze provádět vzdáleně a k dispozici je i nová konzole pro centralizovanou správu barev.

Profesionální kompakty se dočkaly další obměny

Závěrem Canon představil digitální fotoaparáty – novou generaci řady PowerShot. Vlajkové lodě G15 a SX50 HS jsou vybaveny 12Mpx snímačem CMOS nové generace a využívají HS System pro lepší výsledky při slabém osvětlení. Oba natáčejí také FullHD video.

SX50 HS disponuje 50násobným zoomem, stabilizátorem obrazu a možností ukládat do formátu RAW. G15 s objektivem s pětinásobným zoomem dosahuje světelnosti 1,8 – 2,8. Nemá výklopný displej.

Nabídku zrcadlovek Canon rozšířil EOS 6D – cenově dostupný fullframe s 20 Mp snímačem a max. ISO 25 600. Dosahuje rychlosti snímání až 4,5 snímku/s. Má vestavěný GPS a Wi-Fi modul. Lze jej také dálkově ovládat přes smartphony. Tělo z hořčíkové slitiny je velikostně podobné EOS 60D. V prodeji bude v prosinci za 49 990 Kč za tělo.

Zdroj: ChannelWorld, Canon
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře