Canon plánuje akvizici I.R.I.S.

Společnost I.R.I.S. Group informovala, že Canon má v úmyslu koupit všechny její akcie, opční listy a akciové opce.

Canon plánuje akvizici I.R.I.S.Canon plánuje akvizici I.R.I.S.Canon oznámil, že se chystá prostřednictvím své dceřiné společnosti Canon Europe koupit 100 % společnosti I.R.I.S. Group. Nabízí 44,5 eura za akcii.

I.R.I.S. a Canon jsou již několik let strategickými partnery, přičemž v roce 2009 výrobce tiskových a zobrazovacích zařízení akvíroval již 17% akcií I.R.I.S.

Spojení I.R.I.S. Group a Canon Group přinese oběma společnostem možnost blíže spolupracovat na vývoji řady technologických řešení pro podnikovou sféru, uvedl výrobce skenovacích řešení.Nabídka je součástí plánu Canonu stát se výrobcem end-to-end kancelářských řešení a rozvíjet prodej spolu s poradenstvím.

Canon identifikoval podniková řešení a profesionální služby jako hlavní oblasti zájmu pro další růst, věříme, že nám tato investice přinese dlouhodobé příležitosti,“ uvedl v oznámení Rokusvan Iperen, prezident a CEO, Canon Europe, EMEA. Iperen dodal, že I.R.I.S. bude fungovat jako samostatná společnost.

Pierre de Muelenaere, CEO I.R.I.S. Group, nabídku komentoval tím, že „celé představenstvo I.R.I.S. Group nabídku plně přijímá a je odhodláno provézt úspěšnou přeměnu společnosti, u které věří, že bude ku prospěchu zákazníkům a všem stakeholderům.

Zdroj: I.R.I.S. Group, Canon

Úvodní foto: Canon, I.R.I.S. Group

Komentáře