Juniper Networks: Introduction to the Junos Operating System

Juniper Networks: Introduction to the Junos Operating System
Během třídenního kurzu získají studenti základní znalosti potřebné k práci s operačním systémem Junos a ke konfiguraci zařízení Junos. Součástí kurzu je i přehled o produktových rodinách zařízení Junos a diskuze o klíčových komponentách architektůry software.

Hlavní témata zahrnují možnosti uživatelského rozhraní se zvláštním zaměřením na příkazovou řádku (CLI), konfigurační úlohy typicky spojené s počátečním nastavením zařízení, základy konfigurace „interface“ včetně příkladů konfigurací, sekundární konfiguraci systému a základy provozního monitorování a údržby zařízení Junos.

Následně se kurz hlouběji zabývá základy znalostí směrování (routing) a příklady konfigurací, včetně obecných směrovacích konceptů, pravidel směrování (routing policy) a firewallových filtrů (ACL).

Díky demonstraci a možnosti vyzkoušení funkcí (hands-on labs) získají studenti praktické zkušenosti z konfigurace a monitorování operačního systému Junos a monitorování základního provozu zařízení. Na kurzu se pracuje s operačním systémem Junos OS Release 15.1X49.


Redakce nenese zodpovědnost za správnost a platnost uvedeného textu. Nabídky vkládají distributoři a výrobci.Komentáře