Zyxel představuje Multy X, třípásmové WiFi řešení typu mesh

Novinka podle výrobce přináší silné pokrytí celé domácnosti včetně dosavadních hluchých míst a navíc slibuje velmi snadné nastavení a správu prostřednictvím mobilní aplikace. Využití konceptu mesh umožní uzlům vytvořit jednotný celek a chovat se jako jedna síť. Třetí pásmo je využito ke komunikaci mezi jednotkami.

Zyxel představuje Multy X, třípásmové WiFi řešení typu mesh
Společnost Zyxel představila Multy X, třípásmový WiFi systém AC3000 typu mesh, který má přinést přináší rychlou a spolehlivou WiFi do celé domácnosti. Novinka má umožnit rychlé a snadné nastavení a řízení sítě pomocí jednoduché aplikace pro chytré telefony.

Pro pokrytí celé domácnosti včetně všech hluchých míst využívá Multy X síťovou technologii typu mesh. Uzly Multy X společně vytvářejí jednu síť, která domy bez ohledu na jejich velikost pokrývá spolehlivou WiFi.

Jednotlivá zařízení se pak automaticky připojují k nejbližšímu uzlu Multy X s nejlepším signálem, což uživatelům dává svobodu pohybu po domácnosti a umožňuje optimální síťový výkon bez nutnosti přepínání sítí a opakovaného navazování spojení.

Na rozdíl od tradičních sítí, které pro zajištění konektivity v celé domácnosti opakují WiFi signály mezi routery a extendery, čímž ztrácejí rychlost a šířku pásma, spolupracují uzly Multy X jako jeden celek.

Na rozdíl od dvoupásmových síťových produktů Multy X také nabízí třípásmové řešení, kde je třetí pásmo využíváno k režijní komunikaci mezi uzly, aby nedocházelo ke snižování šiřky a výkonu zbylých dvou pásem určených k připojení koncových zařízení.

Pro maximální výkon a spolehlivost poskytuje Multy X celou šířku 2,4 GHz i 5 GHz pásma. Ke spokojenosti uživatelů podle výrobce přispěje také technologie MU-MIMO, díky které se Multy X může maximální rychlostí spojit a komunikovat s více zařízeními.

Prostřednictvím aplikace Multy X pak mohou uživatelé během několika minut nastavit svou síť, aktivovat aktualizace firmwaru, dočasně zpřístupnit síť hostům nebo jej naopak pozastavit konkrétním uživatelům. K dispozici je také hlasové ovládání Amazon Alexa, které řízení sítě dále zjednodušuje.

Zdroj: Zyxel Communications
Úvodní foto: Zyxel

Komentáře