Značka Nokia končí, nahradí ji Microsoft Mobile

Microsoft si „natrénuje“ spojení vlastního softwaru a hardwaru prodejem cenově dostupných zařízení v rozvojových zemích.

Značka Nokia končí, nahradí ji Microsoft MobilePřevzetí Nokie Microsoftem je dokončeno a s ním přichází i zánik Nokie coby značky mobilních telefonů. Její jméno zmizí z názvů produktových řad; Nokia Lumia tak bude odteď zvaná pouze Lumia apod. Veškerá aktiva bývalé Nokie přecházejí pod Microsoft Mobile, dceřinou firmu Microsoftu.

Microsoft má nyní v rukou softwarovou i hardwarovou platformu pro mobilní telefony, s níž se podle všeho nejprve zaměří na rozvojové trhy mimo Severní Ameriku a Evropu. Hlavní zbraní společnosti bude zřejmě cena.

Microsoft totiž v tiskovém prohlášení uvedl, že se se zaměří na trh cenově dostupných zařízení, v němž vidí příležitost v hodnotě 50 miliard dolarů ročně. Svou šanci vidí zejména v „další miliardě lidí“, což je termín, jímž označuje potenciální kupce, resp. „prvokupce“ mobilních zařízení právě v rozvojových zemích.

S postupně se prohlubující znalostí toho, jak spojit hardware a software, chce společnost následně posílit celkovou poptávku po zařízeních s Windows po celém světě.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře