Značka Lumia se pomalu vytrácí ze sociálních médií - blíží se její soumrak?

Microsoft ukončil provoz twitterového komunitního účtu Lumia Voices a i další účty na sociálních sítí vykazují jen velmi omezenou aktivitu.

Značka Lumia se pomalu vytrácí ze sociálních médií - blíží se její soumrak?Po nedávných krocích Microsoftu je těžké věřit, že společnost plánuje nějakou budoucnost pro svou rodinu telefonů Lumia. Společnost například počátkem týdne oznámila, že ukončí provoz twitterového účtu Lumia Voices, který sloužil jako komunitní portál.

Na Twitteru se bude o podporu a zprávy starat oficiální účet @Lumia. A jak jsou na tom ostatní profily Lumií v sociálních médiích? Jediným účtem s pravidelným provozem zůstává profil na Facebooku.

Blog Lumia Voices na stránkách samotného Microsoftu vykazuje provoz jeden příspěvek měsíčně a přidružený komunitní portál nemá datované příspěvky a navíc se na něm objevuje obsah od uživatelů, kteří dostali své telefony přímo od Microsoftu.

Ústup ze sociálních médií nemusí nutně znamenat blížící se soumrak značky, ale vzhledem k marginálnímu podílu Windows v oblasti chytrých telefonů je možné, že se Microsoft pokusí zamířit jiným směrem – například utlumit činnost ve spotřebitelském segmentu a zaměřit se na podniky.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře