Zisk VMwaru rostl ve 3. čtvrtletí rychleji než obrat

Příjmy VMwaru meziročně vzrostly o 10 %, čistý zisk na akcii o 35 %.

Zisk VMwaru rostl ve 3. čtvrtletí rychleji než obratSpolečnost VMware zveřejnila své finanční výsledky za třetí čtvrtletí roku 2015. Příjmy za kvartál dosáhly výše 1,67 miliardy dolarů a oproti stejnému období v roce 2014 vzrostly o 10 %. Bez započítání kurzových změn, by rostly o 14 %.

Příjmy z licencí ve třetím čtvrtletí činily 681 milionů dolarů, a meziročně se tak zvýšily o 7 % (i 11 % při konstantní měnové bázi).

Čistý zisk podle metodiky GAAP za třetí čtvrtletí dosáhl výše 256 milionů dolarů, tedy 0,60 dolaru na akcii, a v porovnání s loňským rokem narostl o 35 %.

Provozní zisk za třetí čtvrtletí 2015 činil 326 milionů dolarů, a vzrostl tak meziročně o 35 %.

Provozní peněžní tok ve třetím čtvrtletí 2015 dosáhl výše 411 milionů dolarů. Volný peněžní tok činil za stejné období 321 milionů dolarů.

Přínos, který budou mít z dlouhodobého hlediska pro VMware nedávno zveřejněné plány na spojení společností Dell a EMC a vytvoření nové společnosti zaměřené na cloudové služby, vnímáme velice pozitivně.

Cíle i strategie VMware zůstávají nezměněné, i nadále chceme zákazníkům přinášet řešení s výjimečnou přidanou hodnotou prostřednictvím bezkonkurenčních inovací,“ uvedl v oznámení Pat Gelsinger, CEO společnosti VMware.

Zdroj: VMware

Úvodní foto: Foto: © Tomislav - Fotolia.com

Komentáře