Zisk Sony vyskočil díly silným prodejům PlayStation 4

Prodeje herní konzole PlayStation 4 a výnosy ze sítě PS4 pomohly Sony k čistému zisku 261 milionů dolarů – meziročně osm až devětkrát vyššímu.

Zisk Sony vyskočil díly silným prodejům PlayStation 4Kromě herní konzole dopomohl Sony k čistému zisku 26,8 miliardy jenů (261 milionů dolarů) v porovnání s 3,1 miliardy jenů v loňském kvartálu také filmový segment a úspěch filmu The Amazing Spider Man 2.

Celkový obrat společnosti rostl o 5,8 % na 1,8 bilionu jenů. Firmě pomohl také vývoj měnových kurzů.

Více než polovina uživatelů PS4 se přihlásila ke službám PlayStation Plus, uvedl finanční ředitel Sony Kenichiro Yoshida.

Konzole PlayStation 4 posunula segment her a síťových služeb Sony z provozní ztráty 12,6 miliardy jenů ve stejném čtvrtletí minulého roku do aktuálního zisku 2,7 miliardy jenů.

Sony čeká slabší prodeje telefonů a TV

Sony však snižuje svou předpověď pro tržby i provozní zisk v oblasti mobilních komunikací z důvodu nenaplnění očekávaných výkonů mid-range smartphonů na rozvíjejících se trzích.

Cíl pro prodej smartphonů v aktuálním fiskálním roce končícím 31. 3. 2015 společnost snížila z 50 milionů na 43 milionů kusů.

Prodeje televizorů se meziročně zvýšily o 10,5 % na 205 miliard jenů. Pomohly vyšší dodávky do Evropy a Asie-Pacifiku. I přesto Sony snížilo výhled celoročních dodávek z 16 milionů kusů na 15,5 milionu.

Sony také oznámilo, že spolu s Panasonicem otevírá novou firmu, která propojí jejich výzkum a vývoj v oblasti OLED displejů. Společnost JOLED se zaměří na vývoj středně velkých OLED displejů pro tablety, notebooky a digital signage.

JOLED bude fungovat od ledna a vlastnit ji bude Innovation Network Corporation of Japan, Japan Display a dvě zmíněné firmy.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře