Zebra Systems spouští iniciativu Buď Cyber Fit pro lepší zdraví v kyberprostoru

Iniciativa si klade za cíl stát se prostorem, kam jednotlivci a firmy chodí na preventivní prohlídky svého kybernetického zdraví. Součástí je formulář, po jehož vyplnění se respondent dozví své „Cyber Fit“ skóre.

Zebra Systems spouští iniciativu Buď Cyber Fit pro lepší zdraví v kyberprostoruSpolečnost Zebra Systems oznámila iniciativu Buď Cyber Fit! zaměřenou na zvýšení povědomí ohledně rizik v kybernetickém světě.

Iniciativa je podle distributor reakcí na situaci, kdy málokdo vědomě zanedbává péči o své zdraví ve skutečném světě, avšak podceňuje rizika ve světě digitálním, která mohou mít stejně závažné důsledky na jeho osobní i pracovní život.

Automaticky používáme bezpečnostní pásy v autech, cyklistickou helmu na kole, bezpečnostní zařízení ve svém domě či bytě, stojíme na červenou atd., ale ve virtuálním světě se většina lidí takto nezabezpečuje vůbec nebo jen minimálně,“ říká Zdeněk Bínek, ředitel společnosti Zebra Systems.

Přitom s tím, jak stále více životních záležitostí přesouváme do digitálního prostoru, se ztráty z kybernetických incidentů postupně blíží ztrátám způsobeným „tradičními“ metodami či nehodami v reálném světě,“ dodává.

Jaké je vaše kybernetické zdraví

Společnost uvádí, že na stránce iniciativy Buď Cyber Fit se zájemci z řad jednotlivců ale i firem mohou dozvědět více o aktuálních rizicích v kybernetickém prostoru.

Na webu je rovněž k dispozici jednoduchý formulář, který respondentovi po vyplnění sdělí, jaké je jeho „Cyber Fit“ skóre, a možnost případně kontaktovat tým odborníků k nezávazné konzultaci o jeho zlepšení.

Iniciativa oslovuje především jednotlivce/spotřebitele, kteří své počítače a mobilní zařízení využívají k osobním účelům, profesionální uživatele, kteří je využívají k pracovním i osobním účelům, a kanceláře a firmy, které k práci využívají více počítačů.

Zdroj: Zebra Systems
Úvodní foto: Zebra Systems

Komentáře