Zařízení Microsoft Surface vykazují vysokou poruchovost, tvrdí studie Consumer Reports

Každoroční zpráva spotřebitelské organizace Consumer Reports hovoří o 25% poruchovosti zařízení z řady Microsoft Surface, což je výrazně horší výsledek než u zařízení jiných výrobců. Na vině může být nezkušenost výrobce, ten však se závěry studie nesouhlasí.

Zařízení Microsoft Surface vykazují vysokou poruchovost, tvrdí studie Consumer ReportsNezávislá spotřebitelská organizace Consumer Reports uvedla, že zařízení řady Microsoft Surface vykazují výrazně vyšší poruchovost než tablety a notebooky jiných výrobců. Hlavními problémy mají být zaseknutí systému, samovolné vypínání nebo potíže s dotykovými displeji.

Podle studie, jíž se zúčastnilo 90 tisíc majitelů tabletů a notebooků, se problémy vyskytnou u celých 25 % zařízení Surface do dvou let od zakoupení. Modely jiných výrobců na tom mají být výrazně lépe, přičemž nejspolehlivější mají být zařízení od Applu.

Skutečnost je taková, že Microsoft má nedostatek zkušeností s některými z nových segmentů, do kterých velmi rychle expanduje, což může přinášet vyšší riziko chyb ve výrobě ,“ okomentoval situaci Jan Dawson, hlavní analytik Jackdaw Research.

Microsoft – nepřekvapivě – se závěry studie nesouhlasí a uvádí, že podíl zákazníků, kteří zařízení Surface vracejí nebo servisují, je zásadně odlišný. Studie podle výrobce nereflektuje realitu a modely Surface jsou „s každou generací spolehlivější“.

Consumer Reports vydává každoroční studii o spolehlivosti již od roku 1952, kdy se věnovala pouze automobilům. Během dalších desetiletí se přídávaly další produktové kategorie a v nedávné době studie začala pokrývat i tablety a notebooky.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře