Zalman pokračuje i přes insolvenci své mateřské firmy

Nad korejským výrobcem periferií a chladičů, společností Zalman, se vznášel otazník dalšího fungování poté, co mateřská firmy Moneaul vyhlásila bankrot.

Zalman pokračuje i přes insolvenci své mateřské firmyMoneaul nedokázal splácet závazky ve výši 500 miliard wonů vůči NongHyup Bank a Korea Industrial Bank. Mateřská společnost Zalmanu následně vyhlásila nucenou správu.

Firma čelí podezření z nadhodnocování exportu se záměrem získat od různých finančních institucí větší půjčky. Získáváním dalších půjček se pak měl Moneaul snažit splácet své předchozí dluhy.

Nyní však prostředky došly a musel vyhlásit bankrot. Podle Jihokorejských celních služeb se podařilo managementu Moneaulu na půjčkách získat až 2,98 miliardy dolarů.

Kromě Moneaulu zkoumá finanční úřad také dceřinou firmu Zalman, výrobce PC chladičů a periferií, zda nemanipuloval s účetními záznamy.

Min Park, prezident společnosti Zalman, vydal prohlášení, ve kterém uvádí, že v případě bankrotu nelze mluvit o „likvidaci“, a že situace není natolik vážná, aby firma nemohla dále fungovat. Nakolik závazky mateřské společnosti ovlivňují finance Zalmanu, neuvedl. Údajně se dceřiná firma s nedostatkem peněz nepotýká.

Nevyvrátil však, že problémy se zákonem mateřské firmy Moneaul mohou negativně ovlivnit jméno značky Zalman. Podle Parka se chystá restrukturalizace, která zjednoduší firemní strukturu. Kde

Zdroj: Korea Times, Korea Joongang Daily, Zalman

Úvodní foto: © Mike Kiev - Fotolia.com

Komentáře