Zakladatel Huawei tvrdí, že telekomunikační firma nešpehuje pro čínskou vládu

Zakladatel Huawei Žen Čeng-fej v rozhovoru pro Financial Times popřel, že by firma špehovala pro čínskou vládu. Zároveň odmítl pochybnosti ohledně zabezpečení zařízení značky Huawei a uvedl, že se společnost nepotýká s žádnými vážnějšími bezpečnostními incidenty.

Zakladatel Huawei tvrdí, že telekomunikační firma nešpehuje pro čínskou vláduŽen Čeng-fej, zakladatel telekomunikační společnosti Huawei, popřel tvrzení, že jeho firma provádí špionáž pro čínskou vládu. V rozhovoru pro Financial Times uvedl, že Huawei nikdy neobdrželo žádost od žádné vlády, aby sdílelo informace.

V rozhovoru si také povzdechl, že mu chybí jeho dcera Meng Wan-čou, která působí jako finanční ředitelka Huawei a kterou v prosinci loňského roku zatkla kanadská policie. Čínské ministerstvo zahraničních věcí tento krok označilo za zneužití právních postupů.

Nedávno zatkla šéfa místní pobočky Huawei i polská policie, přičemž polská vláda zvažuje zákaz používání produktů čínské společnosti ve státní správě. Používat výrobky Huawei ve státní zprávě už v srpnu zakázal americký prezident Donald Trump.

Žen odmítl pochybnosti ohledně zabezpečení zařízení značky Huawei s tím, že „žádný zákon v Číně nevyžaduje, aby společnost povinně zaváděla zadní vrátka.“ Zároveň uvedl, že firma se nepotýká s žádnými vážnějšími bezpečnostními incidenty.

Zdroj: IDC News Service

Úvodní foto: © kiri - Fotolia.com

Komentáře