Zákazníci největšího operátora se dočkají, O2 začne nabízet eSIM

Vestavěnou SIM kartu od O2 bude od února možné využívat v šesti modelech iPhonů, další zařízení budou podle operátora postupně přibývat. K aktivaci je potřeba do zařízení nahrát eSIM profil.

Zákazníci největšího operátora se dočkají, O2 začne nabízet eSIMOperátor O2 oznámil, že od února začne svým zákazníkům nabízet eSIM, tedy SIM kartu zabudovanou do vybraných typů zařízení v podobě čipu. Je tak posledním z trojice největších tuzemských operátorů, který tuto službu nabídne.

Od února bude možné eSIM využívat v telefonech iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. Další zařízení budou postupně přibývat. Pokud telefon podporuje klasickou plastovou SIM i eSIM, bude možné využívat oba typy současně.

Podle O2 stačí do zařízení nahrát tzv. eSIM profil. K tomu je potřeba připojení k internetu nebo Wi-Fi a eVoucher od O2, na kterém zákazník najde svůj QR kód, PIN a PUK.

Zmiňované eVouchery budou dostupné na prodejnách O2. Objednat eSIM bude možné také online v samoobsluze Moje O2 nebo na zákaznické lince.

Zdroj: O2

Úvodní foto: © happysunstock - Fotolia.com

Komentáře