Začíná další cloudová válka? Microsoft snížil ceny u virtuálních strojů až o 50 %

Není tomu tak dávno, co tři hlavní hráči v oblasti veřejného cloudu bojovali o zákazníka skrz snižování cen. Začalo nám právě další kolo?

Začíná další cloudová válka? Microsoft snížil ceny u virtuálních strojů až o 50 %Na přelomu let 2014 a 2015 jsme byli svědky cenové války v cloudu, kdy se Microsoft, Google a Amazon Web Services (AWS) přeháněli v tom, kdo víc zlevní. Poté se situace sice stabilizovala, ale dalo se očekávat, že přijde další výstřel... a už je tady.

Microsoft oznámil, že s platností o 1. 10. snížil ceny virtuálních strojů v rámci platformy Azure o 11 až 50 %. Největší sleva přišla u základních strojů A1 a A2, u pokročilejší řady Dv2 se ceny snížily až o 15 % a u nejvyšší řady F až o 11 %.

Vzhledem k zaměření výrobce na hybridní cloud se mohou zákazníci podle Microsoftu těšit i na 41% pokles nákladů, pokud používají systém Windows Server with Software Assurance.

Na Amazon!

Úsměvné je, žeScott Guthrie, viceprezident Microsoftu pro cloudová řešení, se před několika týdny nechal slyšet, že cenová válka končí a že se Microsoft již nějakou dobu nesnaží konkurovat cenou. A hle...

AWS zůstává lídrem v oblasti veřejného cloudu a není pochyb, že Microsoft by chtěl stáhnout jeho náskok a pokud možno se někdy v budoucnosti sám dostat do vedení. Není to sice přání, které by šlo splnit lusknutím prstů, ale výsledky Microsoftu rostou slibně .

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře