Začalo další kolo cloudové války, Google znovu snížil ceny

Google na konferenci ke své cloudové platformě oznámil snížení cen za služby veřejného cloudu spolu s rozšířením nabídky o nové vlastnosti.

Začalo další kolo cloudové války, Google znovu snížil cenyGoogle uspořádal konferenci Cloud Platform Live, jejímž hlavním tématem byla optimalizace nasazení cloudových služeb v podnicích. Google chce firemním zákazníkům usnadnit využívání cloudu dalším snížením cen (cenová válka s Amazonem a Microsoftem probíhá již delší dobu) a řadou novinek ve své cloudové nabídce.

Řada řečníků hovořila o tom, že cloud není tak jednoduchý, škálovatelný a rychle nastavitelný, jak by firemní zákazníci potřebovali. Podle Briana Stevense, víceprezidenta Googlu pro cloudové platformy, ztrácí IT oddělení příliš mnoho času a peněz na administrativních činnostech spojených s cloudem.

Cloud ve své současné podobě není takový, jak by vývojáři potřebovali,“ uvedl Stevens. „Očekávání, která cloud vzbuzoval, byla zatím naplněna jen částečně. Stále přetrvává příliš mnoho potíží s on-premise vývojem a nasazením. Chceme, aby se to zlepšilo, a dnes jsme tomu o krok blíže.“

Analytici se shodují, že je skutečně ta správná chvíle, aby Google zabral. Konkurence tlačí a oblast veřejného cloudu čeká v příštích letech obrovský růst , odhadem šestkrát větší ve srovnání s celým trhem IT. V roce 2014 má mít segment hodnotu 56,6 miliardy dolarů, v roce 2018 však již 127 miliard.

Google sníží ceny svých služeb a desítky procent. O 47 % se sníží poplatky za datový provoz, o 23 % poklesne poplatek za úložiště BigQuery, o 79 % poklesne cena za trvalé diskové snapshoty a o 48 % za trvalá SSD.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © rukanoga - Fotolia.com

Komentáře