Za první tři dny registroval Apple Pay milion aktivací

Nový bezkontaktní platební systém, který Apple integroval do iPhonu 6 již dosáhl hranice milionu aktivací.

Za první tři dny registroval Apple Pay milion aktivací



CEO společnosti Apple Tim Cook uvedl během interview na technologické konferenci WSJ, že „v prvních 72 hodinách, jsme překonali 1 milionový milník v aktivacích karet.

Visa a Mastercard nám řekli, že když sečtete všechny ostatní, kdo působí v bezkontaktních mobilních platbách v místě prodeje, jsme již číslo jedna,“ řekl Cook a dodal, že kromě toho mají větší podíl, než všichni statní hráči dohromady.

Apple Pay bylo uvolněno 20. 10. 2014. Umožňuje uživatelům iPhonu platby dotykem platebnímu terminálu vybaveného NFC čtečkou.

Služba je zatím dostupná pouze pro americké zákazníky. Do dalších zemí se Apple chystá pustit v příštím roce.

Je ještě hodně obchodníků, kteří se mohou přihlásit, je ještě mnoho bank, které se mohou přihlásit, a máme před sebou ještě celý zbytek světa,“ uvedl Cook.

Zatímco spotřebitelé, zdá se, Apple Pay uvítali, někteří velcí retaileři z něj tak nadšení nejsou. Po původním přijetí této platební metody začaly např. řetězce lékáren Rite Aid a CVS systém Applu (i podobný Google Wallet) blokovat. Nutno dodat, že obě společnosti jsou součástí konsorcia, které chce uvést vlastní mobilní platební metodu CurrentC.

Zdroj: IDG News Service








Úvodní foto: Apple

Komentáře