Z Lenova se stal vývojář, Game State mu má otevřít cestu do herní komunity

Vývoj sci-fi hry Game State je založen na zpětné vazbě od uživatelů. Lenovo chce jejím prostřednictvím proniknout mezi hráče a v důsledku toho prodávat více herních PC.

Z Lenova se stal vývojář, Game State mu má otevřít cestu do herní komunitySpolečnost Lenovo se zabývá řadou věcí (vyrábí počítače, tablety, chytré telefony, podniková řešení...) ale věděli jste, že je i herním vývojářem? Je to tak – Lenovo připravuje hru s názvem Game State a plánuje ji vydat přibližně v polovině letošního roku.

Na Game State je zajímavé (kromě toho, že ji připravuje výrobce hardwaru) použití metody crowdsourcingu. Jinými slovy, hráči mohou prostřednictvím návrhů v průběhu vývoje ovlivnit její konečnou podobu.

Jak to zatím vypadá, se můžete podívat zde. Herní veřejnost se na webu může vyjadřovat k návrhům, konceptům a ilustracím. Samotná hra bude žánru tower defense (tedy obrana věže) a bude zasazena do sci-fi prostředí.

Vývojem hry a zapojením herní komunity Lenovo samozřejmě něco sleduje – chce proniknout do světa gamingu. Někteří konkurenti mají v tomto segmentu zavedené značky (například Alienware od Dellu, Republic of Gamers od Asusu nebo Predator od Aceru), zatímco Lenovo svou herní divizi založilo teprve v loni.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Lenovo

Komentáře