Z EMC World 2014: EMC oznámilo nová cloudová řešení i podporu partnerů

Společnost chce zákazníkům nabídnout snadnou cestu do třetí platformy IT prostřednictvím hybridních cloudových modelů. Zároveň nabízí milion dolarů tomu, kdo doloží snížení výkonu úložišť ExtremIO.

Z EMC World 2014: EMC oznámilo nová cloudová řešení i podporu partnerůSpolečnost EMC pořádala každoroční setkání EMC World. Na letošním ročníku této konference představila několik novinek v oblasti cloudových řešení, nový partnerský program a jednu sebevědomou záruku.

Dvě nová řešení pro cloud

První bylo představení oborově specifického řešení veřejného cloudu poskytovaného jako služba (SaaS). Produkt EMC Supplier Exchange, za kterým stojí divize Information Intelligence Group, podle EMC navazuje na strategii společnosti pomáhat zákazníkům při podnikové transformaci s cloudovými řešeními, která propojují práci a informace.

Jedná o řešení třetí platformy, které rozšiřuje produkty pro privátní cloud založené na řadě Documentum. EMC chce prostřednictvím hybridního modelu poskytnout svým zákazníkům cestu k třetí platformě, aniž by se znehodnotily jejich stávající investice do druhé.

Řešení je navržené pro konkrétní potřeby oborů energetiky a stavebnictví. Má posloužit například přehlednější plnění, kontrolu a schválení smluvních součástí dodávky s využitím cloudových funkcí pro strukturovanou spolupráci s externími dodavateli.

Další z představených novinek je řešení EMC Hybrid Cloud. Toto řešení je založeno na architektuře softwarově definovaného datacentra a pracuje s technologiemi společnosti EMC a jejích partnerů.

Jeho součástí je ukládání a ochrana dat EMC, platforma jako služba (PaaS) Pivotal CF a sada Pivotal Big Data Suite, řešení pro správu cloudu a virtualizaci VMware a služba VMware vCloud Hybrid Service. Řešení v současnosti podporuje prostředí VMware, ale brzy má přibýt i podpora prostředí OpenStack a Microsoft.

Nový program a milion za nalezení chyby

Třetí novinkou bylo představení nového globálního programu Business Partner Program,který má díky sjednocení dosavadních programů poskytnout partnerům EMC společný a jednotný rámec. O jeho charakteristikách jsme vás již dříve informovali v samostatném článku.

Poslední položkou na seznamu novinek je výzva, resp. sebevědomá záruka kvality, určená pro uživatele výhradně flashových úložných polí EMC XtremIO (na obrázku). Společnost nabízí jeden milion dolarů prvnímu zákazníkovi, který prokáže, že se inline datové služby systému XtremIO vypnuly, snížily svou rychlost nebo přešly do stavu „čištění systému“.

Akce potrvá do 30. 9. letošního roku a informace o ní naleznete zde.

Zdroj: EMC
Úvodní foto: EMC

Komentáře