Y Soft vstupuje do českého výrobce 3D tiskáren be3D

Y Soft investuje 46 milionů korun s příslibem dalších 20 milionů v případě splnění podmínek růstu. Výměnou obdržel v be3D 51% podíl.

Y Soft vstupuje do českého výrobce 3D tiskáren be3DDo českého výrobce 3D tiskáren be3D vstoupil stategický investor. Jde o další tuzemskou společnost Y Soft, která tímto získala v be3D 51% podíl. Výše investice dosahuje 45 milionů korun s příslibem dalších 20 milionů korun v případě očekávaného růstu společnosti. Ve vedení be3D nadále zůstávána pozici CEO její zakladatel David Miklas.

Trh 3D tisku sledujeme dlouhodobě a již delší dobu zvažujeme po 2D tisku vstoupit také do tohoto segmentu. Integrací s be3D se pro nás 3D tiskárny stanou strategickým produktem, který v krátkodobém horizontu uplatníme na mezinárodních trzích,” uvedl k investici Václav Muchna, CEO a spoluzakladatel společnosti Y Soft.

Spolupráce se společností YSoft pomůže be3D k výraznému růstu. Věřím, že pomocí zkušeností společnosti Y Soft se nám podaří globalizovat naše produkty, a významně tak zvýšit prodeje. Propojení výroby, nákupu a logistiky zefektivní celý proces od výroby až po prodej,” uvedl David Miklas.

Be3D začalo s vývojem 3D tiskáren v prosinci 2012. Za dobu své existence představilo tři tiskárny založené na technologii FDM. V současné nabídce jsou dvě tiskárny, DeeGreen (na fotografii) a DeeRed, které jsou dostupné prostřednictvím distribučních sítí v Evropě a Spojených státech amerických.

Zdroj: Y Soft, be3D

Úvodní foto: be3D.cz

Komentáře