Y Soft Ventures investuje 2,3 milionu dolarů do českých startupů GreyCortex a Lumitrix

Investiční divize společnosti Y Soft vstupuje do startupů GreyCortex, který vyvíjí řešení pro analýzu a monitoring síťového provozu, a Lumitrix, který vyrábí sotwarová a hardwarová řešení pro videomapping.

Y Soft Ventures investuje 2,3 milionu dolarů do českých startupů GreyCortex a LumitrixY Soft Ventures, investiční divize společnosti Y Soft, oznámila investici v celkové výši 2,3 milionu dolarů do technologických společností GreyCortex (1,3 milionu) a Lumitrix (1 milion). Obě společnosti vznikly a sídlí v České republice.

Společnost GreyCortex vyvíjí řešení Mendel pro analýzu a forenzní monitoring síťového provozu. Je určené středním a velkým podnikům. Jde o autonomní systém pro identifikaci bezpečnostních a provozních hrozeb a rychlou odezvu v případě jejich detekce.

Součástí řešení Mendel je i nástroj pro správu firemní sítě. Řešení Mendel již dnes používá několik zákazníků, například Národní bezpečností úřad či mexická univerzita UACM. Investice Y Soft Ventures podpoří GreyCortex při posilování týmů, které se věnují výzkumu a vývoji a zákaznické podpoře.

Firma Lumitrix oak vyvíjí a vyrábí softwarové a hardwarové řešení pro videomapping. Řada Lumitrix T představuje outdoorový projekční systém, který dnes využívají zákazníci v řadě oblastí od retailu přes zábavní průmysl po samosprávu.

Lumitrix využije investici k vybudování globálních obchodních kanálů a k akceleraci dalšího produktového vývoje. Firma se rovněž zaměří na hledání nových obchodních příležitostí v prostředí podnikových zákazníků a také na integraci svého řešení s technologiemi internetu věcí využívaných v rámci konceptu tzv. chytrých měst.

Zdroj: Y Soft Ventures

Úvodní foto: Y Soft Ventures, GreyCortex, Lumitrix

Komentáře